Вільне життя

Уперше в статусі академічного

Цю дату запам’ятають два колективи обласної філармонії — симфонічний оркестр та камерний хор: десятого січня 2018-го було офіційно оголошено, що наказом міністра культури України їм було присвоєно звання академічних. Зачитав цей наказ з філармонійної сцени голова облдержадміністрації Степан Барна. Він також зазначив, що у сфері культури на Тернопіллі працює понад 3600 осіб і що на цю сферу нині з обласного бюджету витрачається 120 мільйонів гривень на рік. Це суттєво більше, ніж у попередні часи. Директор обласної філармонії, народний артист України Ярослав Лемішка підтвердив, що уваги влади до  культури справді побільшало. Так, за нинішнього керівництва тільки у філармонії восьмеро митців отримали почесні звання народного та заслужених артистів України. 

Відтак після офіційної частини, нагород, привітань і подяк свій перший концерт у статусі академічного дав симфонічний оркестр. І це був «Віденський вечір», сповнений прекрасної музики Йоганна Штрауса, Імре Кальмана, Франца Легара, Йоханнеса Брамса, Леонарда Бернстайна, Лероя Андерсона, Жака Оффенбаха та інших композиторів. Оркестр звучав напрочуд злагоджено, я б навіть сказала, переможно. А що настрій у музикантів був справді святковим, а пора новорічна, то у водоспад популярної класичної музики органічно впліталися веселі нотки і навіть цілі сценки. Так, під час виконання «Танцю комедіантів» Бедржиха Сметани художній керівник та диригент симфонічного, заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль та скрипаль Володимир Лотоцький розіграли сценку вигнання і підміни диригента. Слухачам це сподобалось, вони підігрували музикантам, а потім довго їм аплодували.

Звучали у концерті й оперні арії та популярні пісні у виконанні солістів філармонії Наталії Присіч, Володимира Шагая та Вадима Дарчука. А «Застольну» з «Травіати» Джузеппе Верді в супроводі оркестру вони заспівали всі троє — і це було прекрасне виконання.

Зал, який того вечора був заповнений майже увесь, дуже тепло приймав кожен номер програми. Коли ж вона вичерпалась, люди ще довго аплодували, вигукували «Браво!» у надії, що оркестр зіграє ще щось. Але музиканти тільки кланялись. Тоді хтось із глибини залу вигукнув «На коня!» І цьому незвичному побажанні оркестр не зміг відмовити.

Ось таким радісним, веселим і несподіваним був перший концерт у статусі академічного симфонічного оркестру обласної філармонії. А афіша вже повідомляє, що на прохання слухачів 4 лютого він повторить «Віденський вечір». Хто прийде — не пожалкує. Наш симфонічний — справді високопрофесійний колектив, що дарує людям свято.

Галина САДОВСЬКА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини