Вільне життя

Любов ВОЛОВОДЕНКО: «Не помиляйтеся — і штрафів не буде»

Ще одна традиційна гаряча лінія Тернопільської ОДПІ стосувалася подання квартальної звітності. На запитання всіх бажаючих відповідала начальник відділу електронних сервісів та звітності Любов ВОЛОВОДЕНКО: 

— Маю намір подавати звітність електронними засобами зв’язку. Що для цього необхідно зробити?

— Для подання звітності через сервіс «Електронний кабінет» користувачу потрібно зайти за посиланням cabinet.sfs.gov.ua, в приватній частині (особистому кабінеті) вибрати режим «Введення звітності», який надає користувачу можливість створити, редагувати, підписати та надіслати звітність до контролюючих органів. У режимі «Введення звітності» в панелі навігації необхідно обрати відповідний фільтр, а саме: Рік, Період та Тип форми.

За замовчуванням користувач отримує перелік всіх звітів за відповідний звітний період. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами — роком та місяцем.

Зверну також вашу увагу на те, що вибраний період Рік 2017, період грудень означає: для перегляду і створення доступні форми щомісячної звітності за грудень 2017 року, квартальної за четвертий квартал 2017 року і річної за 2017 рік. Із запропонованого переліку форм, необхідно вибрати саме ту форму звітності, яка безпосередньо відповідає необхідному звітному періоду.

Також можете завітати до Центру обслуговування платників, де вам нададуть практичну допомогу в заповненні звітності. Телефон для довідок — 43-46-10.

— Коли повинні звітувати підприємці на спрощеній системі оподаткування?

— Платники, які обрали спрощену систему оподаткування першої чи другої груп, подають декларацію раз на рік. Термін — протягом шістдесяти календарних днів після закінчення звітного року. За минулий — до першого березня. Платники третьої групи — у строки, передбачені для квартального звітного періоду. Протягом сорока днів після закінчення звітного кварталу.

— Фірма робила закупку в приватної особи, утримала податок. Однак у формі 1ДФ помилилися з ідентифікаційним номером. Це серйозне порушення?

— Графа 2 «Податковий номер» є одним з обов’язкових реквізитів при заповненні податкового розрахунку за формою № 1ДФ. Не відображення, відображення з помилками цього реквізиту є порушенням вимог порядку заповнення  такого розрахунку. Хоча би через те, що саме він ідентифікує особу, якій фірма виплатила грошові кошти. За таке порушення на перший раз передбачений штраф у розмірі 510 гривен. Такі ж дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

— На фірмі є працівник, який свого часу відмовився від ідентифікаційного номера. Подаючи інформацію про його доходи у формі № 1ДФ, бухгалтер зазначала серію та номер паспорта. Зараз же він виробляє новий біометричний паспорт. Що надалі зазначати в 1ДФ?

— Форму бланку паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм затверджено відповідною постановою Кабміну. Паспорт містить зону віртуальної перевірки (VІ), де зазначено, що паспорт громадянина України — власність України. Крім того, у паспорті є назви полів. Зокрема — «РНОКПП/R№TRC» (реєстраційний номер облікової картки платника податків), який зазначається десятьма цифрами. А також — «Документ№/DOCUMENT№». Номер документа встановлюється Державною міграційною службою і містить дев’ять цифр. У разі наявності офіційного повідомлення податкового органу про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків у відповідному полі проставляється слово «відмова». Якщо така інформація відсутня, то відповідне поле не заповнюється. Таким чином за наявності в електронному паспорті громадянина України проставленого слова «відмова» бухгалтер у формі № 1ДФ відображає номер паспорта, який містить дев’ять цифр.

— Навчання студента в університеті оплачувала його бабця. Чи може він скористатися податковою знижкою?

— Платник податку має право включити до податкової знижки в зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти, в тому числі усиновлені.

Тож права на податкову знижку він не має.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини