Вільне життя

Дебют у Кропивницькому — і перемога

Виступ студентів Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької у ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі виконавців на оркестрових струнних інструментах ім. Юрія Хілобокова став такою собі сенсацією. Бо хоч юні обдарування, котрі здобувають фах музиканта в цьому навчальному закладі, часто успішно представляють Тернопілля на всеукраїнських конкурсах, наш викладацько-студентський десант у Кропивницькому висадився вперше. І захопив у полон і журі, й слухачів — майстерністю, щирістю, волею до перемоги.

— Цей успіх справді особливий і для мене як викладачки, і для студентів, — розповіла завідувачка відділу «Оркестрові струнні інструменти» Ірина Аркадіївна Воробель. — Готуючись до конкурсу, ми не знали ні про його рівень, ні про музиканта, в пам’ять про якого організоване творче змагання, ні деталей про тамтешнє музичне училище. Це був дебют тернополян у колишньому Кіровограді, а нині Кропивницькому. І він виявився вдалим.

Можливо, зайве нагадувати, що будь-яка перемога, а особливо творча, — це один відсоток таланту і 99% праці й наполегливості, сліз і поту, захоплення і розчарувань. До того ж не тільки студент має докладати зусилля, а й викладач — вкладати часточку душі, передаючи свої знання і вміння. Без довіри й взаєморозуміння результату чекати годі.

Ірина Аркадіївна про своїх студентів говорить з любов’ю. Знаючи всі їхні плюси і мінуси, вона вміло регулює цю творчу «полярність», намагаючись якнайповніше розкрити потенціал кожного.

З п’яти тернопільських студентів-конкурсантів лауреатами конкурсу імені Юрія Хілобокова стали троє: четвертокурсниця Віталія Грицак (скрипка) і третьокурсниця Софія Савчук (альт) посіли найвищі сходинки музичного п’єдесталу, третьокурсник-контрабасист Дмитро Рудюк отримав диплом ІІ ступеня. Диплом з відзнакою привезла з Кропивницького другокурсниця-скрипалька Марія Курило. Учасницею фестивалю-конкурсу виконавців на оркестрових струнних інструментах була також студентка третього курсу скрипалька Іванна Квасна.

Розповідаючи про них, Ірина Аркадіївна не оминула й концертмейстера Михайла Левицького. Він — головна підтримка конкурсантів на сцені, а від відчуття «дружнього плеча» залежить ой як багато. Викладачка підкреслила, що Михайло Михайлович не лише професійний музикант, чудовий артист, а й добра людина. Часто саме завдяки тому, що він поруч, конкурсантам вдається побороти хвилювання на сцені.

Ірина Аркадіївна наголосила на важливості таких творчих змагань, бо завдяки участі в конкурсах студенти починають усвідомлювати себе як справжні музиканти, додають майстерності, набувають впевненості у своїх силах. Це величезний стимул для розкриття творчого потенціалу і професійного зростання, а ще — своєрідна путівка в життя. Адже конкурсанти привертають увагу професійних музикантів, а викладачі музичних вишів навіть вступають у своєрідну боротьбу за майбутнього студента. Та головне те, що конкурс допомагає юним віднайти своє місце в музичному житті, виплекати мрії, окреслити мету.

Є мета і в Ірини Аркадіївни Воробель. Викладачка музучилища каже, що для її реалізації бракує хіба часу і фінансів. Бо підтримка й розуміння з боку теперішнього керівництва музичного училища є. Цього року чи не вперше лауреати всеукраїнських конкурсів отримали нагороду від альма-матер — грошову винагороду у розмірі стипендії. Ще донедавна про  таке й не міряли.

Що ж до того, про що мріє завідувачка відділу «Оркестрові струнні інструменти», то це — всеукраїнський конкурс у рідному училищі. Майже двадцять років у Тернополі проводять змагання серед юних скрипалів та віолончелістів пам’яті братів Романа та Ярослава Теленків. Цілком ймовірно, що й студенти-струнники зі всієї України згодом матимуть нагоду показати свою майстерність у нашому славному музичними традиціями місті.

Віра КАСІЯН.

На фото: тернопільський творчий десант дорогою до Кропивницького; на сцені — Віталія ГРИЦАК і Михайло ЛЕВИЦЬКИЙ.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини