Вільне життя

Цапині побігеньки

Моя сусідка тримає пару кіз. І кажний раз їдна їй приводит по два цапки. Тримати їх бабі невигідно, бо зо всього села стілько дівок до своїх хлопців не настарчит. От вона си перед Великодніми святами ріже. Цапки молоденькі, мнясо — перша кляса. Я колись давав їй рецепта, як його можна втушити. Повім його вам нижче. От ті цапки закім виростут, то такі потішні, же ну, хоць кіно з ними знімай.

Сусідка тримає їх окремо від мамці, бо зіли би тій вимня. Так як теперка зима не дуже люта, то часто козятка літают по дворі. Деколи і до хати забігти можут, як сусідка лишит двері відкриті. То ж така тварина: ще з-під хвоста не вилізло, а вже би гонило. А як двоє, то їм не сумно. Постают їдне навпроти другого і давай буцатисі, чисто, як ті депутати по телевізору. А як потовчут лоби (ріжки ще ж не вилізли), то троха сі вспокоят і вже мекают, до кози хочут.

Кажу якось до сусідки: «І як ти їх ріжеш? Мені би було шкода». А вона: «Перший раз як дали по чубку, то сі дивити не могла. А далі привикла».

Молоде мнясо, чи то козяче, а чи куриче, добре тим, же його легко тушити. Бо старе — як гума, тілько тримай, Юзю, зуби, жеби за ріжками не поскакали з писка.

Закім я за тою балачкою не забув рецепт, то тримайте.

Наладьте си кільо мняса, 300 грам цибулі, 400 грам моркви, сіль, кмін, чорний перец і олію на зажарку.

Цибулю почистіт, помийте і наріжте півкільцями, з морквою те саме зробіт, але поріжте її на соломку. Мнясо заливаємо водою, даємо на годину-дві настоятисі, жеби кров вийшла, тоди на друшляку зціджуємо і ріжемо на дрібні шматочки (аби годен було добре прожувати). Потім скидаємо його у велику пательню, додаємо трошка олії і обсмажуємо, аби шкірочка золотиста сі з’явила. Далі додаємо моркву з цибульою, півтори чайних лижки соли, дві чайних меленого кмину, вимішуємо і продовжуємо жарити. Сипемо пів чайної лижки меленого чорного перцю, лаємо зо 50 грам олії, накриваємо пательню кришкою, скручуємо вогонь до мінімуму і тушимо дві години, постійно перемішуючи, жеби низ не пригорів. Мнясо пустит сік, то у воді потреби не буде. Хіба би вам юшка википіла, то можете кілька лижок кип’яченої води вляти і додати ще капку олії. Я для того делікатесу радив би рижу зварити або бараболь. А ще як по сусідству маєте слоїк квашених огірочків чи помідорів — то перша кляса.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК.

Ілюстрація Миколи Пилиповича

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини