Вільне життя

Документи необхідно зберігати

Інформація від Тернопільської ОДПІ. Про терміни зберігання звітних документів. 

Відповідно до Податкового кодексу України платники податків повинні забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 статті 44, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів. А (2555 днів – для документи та інформацію, необхідну для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням — 2555 днів із дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого Податковим кодексом граничного терміну подання такої звітності.

Відповідно до пункту 44.4 статті 44 Податкового кодексу України, якщо документи, визначені у п. 44.1 ст. 44, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менше строків, передбачених п. 44.3 ст. 44 ПКУ.

Відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» cтрок зберігання електронних документів на електронних носіях інформації повинен бути не меншим від строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері.

Отже архів файлів про подання звітності до податкової інспекції  в електронному вигляді (в тому числі якщо перевірка не проводилася три роки) повинен зберігатися у такого платника не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності.

Докладніші консультації — в Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька,1. Телефон для довідок — 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини