Вільне життя

Читали?

НЕКОНСТИТУЦІЙНИЙ — І КРАПКА! Знадобилося майже шість років, щоб дати належну оцінку і визнати таким, що не має права на існування один з найбільш антиукраїнських творінь режиму Януковича — закон із пафосною назвою «Про засади державної мовної політики», ухвалений 3 липня 2012 року. Насправді за своєю суттю він зазіхав на підвалини нашої держави. До його появи доклали рук колишні нардепи спочилої у бозі Партії регіонів Сергій Ківалов, Вадим Колісніченко та ще 246 безхребетних парламентаріїв. За словами доктора філології, директора Інституту української мови Павла Гриценка, авторство закону належить не двом, а «трьом К» — Кремлю, Ківалову та Колісніченку. 28 лютого Конституційний суд України визнав цей закон неконституційним.

* * *

БІЙМОСЯ САМИХ СЕБЕ. Ось що каже посол Литви в Україні в 2010—2014 роках, колишній міністр закордонних справ Литви П’ятрас Вайтекунас: «Я і тоді (2014 р. — Д. В.), і зараз думаю, що Україну можуть зруйнувати тільки самі українці. Немає такої зовнішньої сили, яка могла б зруйнувати Україну. Якщо не перемогти олігархію і корупцію, якщо не буде успішної інтеграції в ЄС і НАТО, якщо в українців урветься терпець на демократичному шляху, то провал України — можливий».

* * *

МАСОВА ТРУДОВА МІГРАЦІЯ українців за кордон не припиниться і цього року, навіть попри підвищення «мінімалки». Такий прогноз роблять експерти, а на підтвердження наводять промовисті факти. У тій же Польщі, куди сьогодні виїздять на заробітки найбільше наших співвітчизників, мінімальна зарплата становить 465 євро на місяць, тоді як в Україні — 110 євро (3723 гривні). Також зачастили українці на заробітки до Литви. Лише торік влада цієї країни видала майже 35 тисяч трудових віз, серед яких понад 20 тисяч отримали українці.

* * *

НЕ СПІШІТЬ ПОКИДАТИ УКРАЇНУ! З таким закликом до співвітчизників звернувся предстоятель УГКЦ Святослав. За його словами, коли людина відчуває не до кінця оціненими свої таланти, свої дари, свої можливості розвиватися у своїй державі, зокрема відчуває, що її праця належним чином не є пошанованою, вона має велику спокусу покинути цю державу. Але піддавшись їй та виїхавши за кордон, люди не завжди і там знаходять справедливу зарплату, оскільки «багато країн закривають очі на працю емігрантів саме через те, щоб їх визискувати і платити їм занижену зарплату». «Не спішіть покидати свою країну, — закликає блаженнійший Святослав. — Не думайте, що вже десь хтось за кордоном готовий належним чином поважати вашу працю. Давайте творити справедливу державу і суспільство у нашій рідній країні».

* * *

ЩО ЇЛИ У 2017-му. За даними Держстату, торік українці купили 145,7 тисячі тонн м’яса. Їдять переважно курятину — 48% у загальній структурі м’ясного раціону, що майже в 1,5 раза перевищує норми. Експерти це пояснюють низьким рівнем купівельної спроможності населення — бройлери дешевші за яловичину та свинину. Крім того, українці налягали на хліб: купили за рік понад 306 тисяч тонн борошняних виробів. При цьому відсотки споживання корисних для здоров’я морепродуктів та риби низькі.

* * *

НЕ ПРО ВОВКА ЙДЕТЬСЯ… «Приїхали. Дожилися. Догралися. Польський прем’єр публічно порівняв гетьмана Хмельницького з Гітлером і Гіммлером. Чи те ще буде… На поляків у мене зла немає. Вони поводяться щодо України так, як завжди поводилися, — по-польськи. Я дуже злий на українську владу, органічно не здатну захищати національні інтереси України та гідність нашої країни. Важко засуджувати вовка за те, що він їсть ягнят. На те і вовк. Але безвідповідальний пастух, який дозволяє йому вриватися до кошари, заслуговує на осудження». То реакція на заяву польського прем’єра київського історика та журналіста Ігоря Лосєва.

* * *

ВІД МОРЯ ДО МОРЯ. У Польщі скоро будуть плавати судна «Львів» і «Тернопіль», бо бачте, у Щецині панує сильна ностальгія за цими українськими містами, які колись були під окупацією Польщі. Польське морське пароплавство хоче назвати нові морські судна на честь «колишніх польських міст на східних прикордонних землях». «Цікаво, у якій транскрипції вони писатимуть ці назви? І чи будуть там каюти-музеї наших міст, український прапор? А може, б і нам назвати українські кораблі «Перемишль» та «Холм»?» — запитує «Україна молода».

За інформаціями видань «Високий Замок», «День», «Сільські вісті», RISU, «Україна молода».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини