Вільне життя

Читали?

А ХТО Ж НАС ЛІКУВАТИМЕ? Народна депутатка України Ольга Богомолець стверджує: «Українській «медреформі» дуже зраділи в Польщі, яка після помилок під час проведення своєї медичної реформи за дуже короткий час втратила чимало лікарів: найдосвідченіші та кваліфіковані виїхали до Західної Європи, США, країн Близького Сходу. Тому поляки чудово розуміють, що очікує на Україну — лікарні будуть закривати, а лікарі масово виїжджатимуть. Поляки, щоб не втратити унікальну можливість вирішити свою проблему гострого дефіциту лікарів, відреагували швидко. Польський уряд вустами речниці МОЗ Мілени Кружевської нещодавно оголосив про готовність їхньої країни спростити для українських лікарів умови працевлаштування. Буде скасовано обов’язкове в таких випадках підтвердження медичного диплома. Приїжджай і працюй. За останній рік з України виїхало 66000 медиків. Тепер виїде ще більше…»

* * *

НЕВИЛІКОВНА РАНА. За інформацією головного військового прокурора А. Матіоса, через горнило війни на сході пройшло понад півмільйона українців. І жахи, побачені там, зазвичай закарбовуються у психіці назавжди — близько 80 відсотків учасників бойових дій мають посттравматичний синдром, який виявляється в агресії, не-прийнятті цивільного життя (на доказ цього — численні випадки, коли демобілізовані влаштовують стрілянину на вулицях, підриваються на гранатах). Гинуть у зоні АТО не лише через обстріли — позаторік наклали на себе руки 63 військових. У середньому покінчують життя самогубством два-три бійці на тиждень.

* * *

«ГОДІВНИЦЯ» НА КРОВІ. Американська газета The New York Times оприлюднила матеріал про те, що за чотири роки корупційний акцент у нашій державі змістився з газової сфери на військову. Збільшення оборонного бюджету з 2,5% ВВП до 5—6%, стверджує автор дослідження, відкрило перспективи для незаконних оборудок, захищених од перевірки грифом «Таємно». Адже ці гроші проходять через руки численних чиновників, котрі є за сумісництвом бізнесменами, чим стримується боротьба з корупцією та зловживаннями службовим становищем.

* * *

ОТАКІ САМОСТІЙНІ, ІЗ «ЦЕНТРОМ У КИЄВІ». Сьомого березня у Даниловому монастирі в Москві предстоятель УПЦ (МП) Онуфрій (Березовський) взяв участь у першому в цьому році засіданні священного синоду Російської православної церкви. Про це повідомив інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП). Засідання синоду відбулося під головуванням патріарха Московського Кирила. Як тимчасовий член синоду на період літньої сесії (березень—серпень) у засіданні взяв участь митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Швець). Учасники зібрання обговорили питання життєдіяльності РПЦ.

* * *

«УПЕРШЕ ВІДЧУВ СЕБЕ ЛЮДИНОЮ». У Запоріжжі священика Московського патріархату Ігоря Савву позбавили парафії через українську позицію. За словами вірян, отець Ігор, зокрема, молився за перемогу Збройних сил України та відмовлявся згадувати у богослужіннях російського патріарха Кирила. «Якщо на Україну напали, то це зло і церква не може бути осторонь цього зла, вона повинна висловити свою думку», — заявив священик. Парафіяни не хочуть відпускати свого священика, готові іти до митрополита, аби о. Ігоря залишили на парафії. Священик тим часом шукає приміщення, де можна було б зібратися вірянам і визначитися, де служитимуть, «але вже не в МП». «Вперше за багато років я відчув себе людиною. Зараз відчуваю велике полегшення», — розповів парафіянам о. Ігор.

* * *

МЕНТАЛЬНІСТЬ ОРДИ. «Імперія чингізидів — Золота Орда — породила Московію, про це писав навіть класик комунізму Карл Маркс. Тому московити успадкували від золотоординців загарбницькі інстинкти. Історія Московії — це історія загарбань, коли з маленького царства вона стала величезною імперією і розв’язала дві світові війни… Інстинкт хижака є її природною сутністю. Канцлер Німеччини Ангела Меркель це відчула, тому, зустрічаючись із Путіним, сказала йому, що він мислить не відповідно до епохи, в якій живе. Так, Путін мислить, за словами поета, «временем Очакова и покоренья Крыма», і в цьому його підтримує 86% населення Росії. Воістину — «ментальність орди», за словами Євгена Гуцала», — зазначає «Україна молода».

* * *

ТРАМП МІТИТЬ НА ДРУГИЙ ТЕРМІН. Хоча до наступних президентських виборів у США залишається понад 2,5 року, Дональд Трамп уже оголосив гасло своєї виборчої кампанії 2020 року. Оскільки гасло його виборчої кампанії 2016 року «Зробимо Америку знову великою» вже виконане, то на вибори 2020 року він піде з оновленим — «Збережемо велич Америки».

За інформаціями видань «Сільські вісті», RISU, «Україна молода», «Високий Замок».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини