Вільне життя

Декларуємо іноземні доходи

Невдовзі завершиться деклараційна кампанія 2018 року. Тому в Тернопільській ОДПІ наголошують на необхідності своєчасного виконання конституційного обов‘язку тими громадянами, які, відповідно до вимог Податкового кодексу України, мають зобов‘язання подати декларацію про отримані торік доходи. 

До цієї категорії громадян відносяться і ті, хто отримував доходи за кордоном. Останні підлягають обов‘язковому відображенню в щорічній декларації. Причому в разі, якщо між Україною та країною, в якій знаходиться джерело виплати, існує міжнародний договір, згода на обов’язковість дотримання якого надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном.

Для цього потрібно надати відповідні підтверджуючі документи щодо суми отриманого доходу та суми сплаченого податку. Вимоги щодо оформлення такого документу містяться у статті 13 Податкового кодексу України.

Сума податку з іноземного доходу платника податку — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України. У випадку відсутності в платника податку підтверджуючих документів, сума податку буде обраховуватися із загальної суми отриманих доходів.

Податківці також звертають увагу на те, що податкову звітність можна подавати через відповідний сервіс ДФС «Електронний кабінет» з використанням електронного цифрового підпису.

Граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи — 2 травня 2018 року.

У Центрі обслуговування платників фахівці інспекції проводять тренінги, надають докладні консультації та практичну допомогу в заповненні декларації та подання електронної звітності.

Телефон для довідок — 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини