Вільне життя

Кампанія декларування: запитання і відповіді

Наближається до завершення цьогорічна кампанія декларування. Фахівці Тернопільської ОДПІ зібрали запитання, які наші земляки задають найбільше. 

— Чи є зміни в декларуванні?

— Цьогорічні зміни торкнулися декларування спадщини (подарунків). Торік нульова ставка податку на доходи була в тому випадку, коли спадкоємці або ті, хто отримував майно за договором дарування, були членами сім’ї першого ступеня споріднення — діти, батьки, чоловік або дружина. В цьому ж році від сплати податку звільнені і члени сім’ї другого ступеня споріднення — рідні сестри чи брати, дід, баба та онуки. Тобто при декларуванні спадщини та дарунку за 2017 рік ці категорії сплачувати податок вже не будуть і декларації їм подавати не потрібно.

— Як можна подати декларацію про майновий стан і доходи?

— Декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів: особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання; засобами електронного зв’язку за допомогою ключа електронного цифрового підпису.

— Які документи, крім декларації, потрібно надати до податкової інспекції, аби скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини?

— До декларації про доходи додаються ксерокопії таких документів:

— відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;

— договір з навчальним закладом;

— довідку про отриману в 2017 році заробітну плату (з обов’язковим зазначенням податку на доходи фізичних осіб та військового збору);

— документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення);

— реквізити банківського рахунку, на який повертаються кошти.

— Як оподатковується спадщина, отримана громадянином іноземної держави?

— При отриманні будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, незалежно від їх ступеня споріднення зі спадкодавцем, такий дохід оподатковується за ставкою 18 відсотків та військовим збором — 1,5 відсотка. Тому що, згідно з пунктом 174.3 статті 174 Податкового кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину лише за наявності документа про сплату ним податку з вартості об’єкта спадщини.

Нагадаємо, що в Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ фахівці інспекції консультують, проводять тренінги та надають практичну допомогу в заповненні декларації про майновий стан і доходи та подання електронної звітності з використанням електронного підпису.

Телефони для довідок: 43‑46-10, 43-46-46.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини