Вільне життя

Останній день сплати — найближчий четвер, 19 квітня

Нагадування від Тернопільської ОДПІ. Особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують від неї дохід, є платниками єдиного внеску. 

Базою нарахування єдиного внеску є сума доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. Причому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Якщо ж у звітному кварталі або окремому його місяці платник не отримував дохід (прибуток), він зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом.

Іншими словами — визначення бази нарахування єдиного внеску є обов’язковим навіть у разі відсутності доходу (прибутку) у звітному році.

Із першого січня цього року особи, які провадять незалежну професійну діяльність, повинні сплачувати нарахований за календарний квартал єдиний внесок до двадцятого числа місяця, що настає за кварталом, за який він сплачується. Останній день сплати єдиного внеску з доходу осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за перший квартал 2018 року — 19 квітня.

Податківці також нагадали, що 19 квітня — останній день сплати єдиного внеску за перший квартал 2018 року фізичними особами — підприємцями. В тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, і членами фермерських господарств.

Зазначена норма передбачена пунктом 5 частини першої статті 4, абзацом другим пункту 2 частини першої статті 7, частини 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Докладніші консультації — в Центрі обслуговування платників. Телефон для довідок — 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини