Вільне життя

Читали?

БІЛЬШЕ ЗАРОБЛЯЄМО? Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримує 43 відсотки сімей в Україні — 6,44 мільйона домогосподарств. Такі дані оприлюднив Держстат. Середній розмір допомоги від держави становить 1005 гривень 20 копійок — приблизно на 360 гривень менше, ніж в аналогічному періоді 2017-го. Також зменшилася кількість тих, хто виявив бажання оформити субсидію: у січні-лютому по допомогу звернулися 396 тисяч сімей — удвічі менше, ніж на початку минулого року. Відмову отримали 74 тисячі родин.

* * *

ЗА СІМ РОКІВ Україна втричі збільшила експорт зернових, постачивши торік їх на зовнішні ринки 41,8 мільйона тонн. Зокрема, встановлено рекорд експорту кукурудзи — 19,4 мільйона тонн (у 4,8 раза більше, ніж 2010-го), продано 148,3 тисячі тонн зернового сорго, що в чотири рази перевищує показник семирічної давності. Крім того, Україна збільшила обсяги постачання на ринок ЄС агропродовольчої продукції на 34% — на 1,4 мільярда євро більше, ніж позаторік, піднявшись із восьмого місця на четверте у рейтингу «годувальників Європи».

* * *

НОВІТНІ ЛАТИФУНДИСТИ. Укладено рейтинг «Топ-100 латифундистів України». Очолює його компанія «Кернел» — її земельний банк дорівнює 604,5 тисячі гектарів. Власник — екс-член Партії регіонів А. Веревський. Ця компанія — найпотужніший у світі виробник і експортер соняшникової олії. На другому місці з 570 тисячами гектарів — найбільший агрохолдинг у Євразії «Укрлендфармінг», котрим володіє О. Бахматюк. Сфера діяльності компанії — вирощування зернових, великої рогатої худоби, виробництво яєць і яєчних продуктів, дестрибуція техніки, добрив і насіння.

* * *

ЯК ГУЛЯТИ — ТО ГУЛЯТИ. Протягом березневих засідань Верховної Ради 51 народний депутат пропустив 90% голосувань. Із них п’ятеро нардепів не проголосували жодного разу. Це Дмитро Ярош, Євген Бакулін, В’ячеслав Костянтиновський (заявив про складання повноважень) і нардепи-втікачі Олександр Онищенко та Сергій Клюєв. Значна частина депутатів проголосувала за місяць лише кілька разів. Серед них Михайло Допкін, Костянтин Жеваго, Надія Савченко… Майже не голосували Євген Мураєв, Олесь Довгий, Сергій Ківалов, Михайло Поплавський, Вадим Рабинович, Наталія Королевська, Семен Семенченко.

* * *

СВОБОДИ НЕМА, А ЗБРОЇ НАВАЛОМ. Колишній голова Верховної Ради Криму Леонід Грач розповів виданню «Гордон», що в Криму потрапити в поліцію можна, якщо «не так встав і не так плакат тримаєш». «Політичних свобод у нас немає. Все затиснуто, далі нікуди. Ми не можемо навіть пікет провести. Більше одного не збиратися… В українські часи ми протестували, мітинги і демонстрації проводили, відстоюючи свої інтереси, а зараз цього і близько немає…» — зазначає Леонід Грач. Натомість нині, за його словами, Крим «озброєний до зубів». Відроджені військові аеродроми, з’явились нові ракетні установки, проводиться військова підготовка, стрільба і т. д. Не до порівняння навіть з тим озброєнням, що було за радянських часів. У Криму «стоять комплекси С-400. Головку завезти можна за кілька годин. Зі східного боку акваторія Чорного моря вся російська. Ніяких проблем з доставкою не буде, ніхто не завадить», — заявив Л. Грач.

* * *

А МОСКВА ОПИРАЄТЬСЯ. РПЦ усіма силами намагається заблокувати відкриття у Києві та Львові подворів Вселенської патріархії і задіює для цього різні методи. В тому числі намагається скомпрометувати цю ідею через свої ЗМІ. Про це розповів Андрій Юраш — директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України. Ця тема обговорюється давно, сказав він, перемовини ведуться не один рік на всіх рівнях — і на церковному, і на політичному. Вселенський Патріарх мав свої ставропігії в Україні ще з кінця XVI століття. Модель сучасних осередків Вселенської патріархії може бути іншою, скажімо у формі представництва, як це бачиться в Україні. Проти цього завжди активно виступали представники РПЦ і УПЦ (МП), вважаючи це зазіханням на свою канонічну територію та втручанням у внутрішні справи УПЦ (МП).

* * *

ВДОМА НЕ СИДИТЬСЯ. 26,5 мільйона разів українці торік перетинали державний кордон. Найпопулярнішим напрямком був польський: у цю країну в 2017-му зафіксували 9,3 мільйона заїздів. На другому місці — Росія (4,3 мільйона заїздів), на третьому — Угорщина (3,1 мільйона заїздів).

За інформаціями видань «Високий Замок», «Сільські вісті», «Україна молода», «Гордон», RISU, «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини