Вільне життя

Вона пішла. Що далі?

Наприкінці березня голова Національного агентства із запобігання корупції (знаменитого НАЗК) Наталія Корчак пішла з посади — закінчився термін її повноважень. І НАЗК, і пані Корчак тепер скандально відомі. І тим, як представниця агентства Саломатіна звинуватила адміністрацію Президента в ручному управлінні антикорупційним органом, на який покладали такі великі надії, і справами НАБУ проти НАЗК та самої пані Корчак, і безпрецедентними преміями, які очільниця щедрою рукою виписувала сама собі та своїм наближеним. А ще постійними скаргами здавачів електронних декларацій на погану роботу сервера НАЗК, через що здати цю декларацію було проблемою з проблем.

Але роботою, попри величезні зарплати й премії, працівники НАЗК себе не перевантажували. Так, з мільйона декларацій вони перевірили «аж» 200. Причому деякі перевірки закінчуються майже анекдотично. Нещодавно з такої історії сміялися в Інтернеті. Так, одному з голів райрад на Київщині на день народження подарували цуценя. Чиновник сумлінно вніс живий подарунок у свою електронну декларацію. Працівники НАЗК суворо нахмурили брови: цей місцевий бюрократ до того знахабнів, що вже бере хабарі «борзимі щєнкамі». Чиновник отримав безапеляційний припис: негайно здати цуцика в притулок для собак. Але він виявився метикуватішим від борців з корупцією. Повідомив, що виконати припис не зможе, бо за день до його отримання передарував собаку тещі, що підтвердив електронною копією договору дарування.

Дуже хочеться, щоб нове керівництво НАЗК зайнялося не «борзимі щєнкамі», а реальними мільйонами, задекларованими нашими «слугами народу», і бодай для того, аби показати Заходу, що хоч одного таки «прижучили». Скажете, швидше рак на горі свисне? Ну-ну… За два дні до розстрілу лідер Румунії Чаушеску був наймогутнішим диктатором у Європі. А тепер румунська служба боротьби з корупцією одна з найкращих у світі.

Ярослав БОРСУК.

м. Підгайці.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини