Вільне життя

Книга обліку доходів необхідна

Платники єдиного податку першої та другої груп і платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи — підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Про це нагадали в Тернопільській ОДПІ. 

Записи у книзі доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід. Зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Підприємці — платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат.

Записи в книзі доходів та витрат виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід. Окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.

Для реєстрації книг платники єдиного податку подають до фіскального органу за місцем обліку примірник книги. В разі обрання способу ведення книги в паперовому вигляді. Дані книги заповнюються в гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку. Книга зберігається в платника податку протягом трьох років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Форми та порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп і платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, та книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року за номером 579. Зазначена норма визначена підпунктом 296.1.1 статті 296 Податкового кодексу України.

Докладніше — в Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини