Вільне життя

Якщо змінили місцезнаходження

Нагадування від Тернопільської ОДПІ. Згідно зі статтею 66 Податкового кодексу в разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та податковий орган, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни його податкової адреси контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника. 

Частиною восьмою статті 45 Бюджетного кодексу встановлено, що в разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання — платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Згідно з Порядком № 1588 переведення платника податків до контролюючого органу за новим місцезнаходженням здійснюється протягом місяця з дня отримання інформації про зміну місцезнаходження. І в такому випадку одночасно із зняттям з обліку фізичної особи — підприємця за основним місцем обліку здійснюється взяття на облік за неосновним місцем обліку без подання ним заяви.

До закінчення року такий платник обліковується в податковій за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а податковій інспекції за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) — з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

У податковій інспекції за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачувати на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку. Щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника, а податкова інспекція стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів.

Докладніше — в Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини