Вільне життя

Безцінний досвід на майбутнє

Протягом перших дванадцятьох днів червня в Одесі тривали баталії чемпіонатів України з класичних, швидких шахів і бліцу серед наймолодших прихильників древньої гри. Тернопільщину на цих змаганнях представляли переможці обласних стартів серед юнаків і дівчат віком до восьми років Діана Скорохід з Борщева і Назар Сохор з Тернопільського району. 

Зважаючи на масовість турнірів, концертний зал санаторію «Біла акація» виявився зручним для змагань, в яких з’ясовували стосунки аж 94 юнаки і 38 дівчат. Фаворитами, звісно, вважалися дванадцять юнаків і троє дівчат, яким уже в такому юному віці підкорився перший розряд. Та і для них трохи незвичним було те, що перші чотири учасники грали на сцені. Наші земляки, до речі, після стартових чотирьох турів мали по три очки, і їхні наставники з надією дивилися в майбутнє.

Утім Назарові не пощастило із жеребкуванням. Уже в другому турі зустрівся з першорозрядником з Києва. Зіграв білими внічию і вельми подивувався, дізнавшись невдовзі, що і в третьому доведеться схрестити зброю вже з іншим столичним першорозрядником. Тільки тепер керуватиме діями чорних. Розігравши скандинавський захист, переміг грізного конкурента. Коли ж і третю підряд партію довелося грати знову зі столичним першорозрядником, навіть у дитини закралася думка стосовно неупередженості жеребкування… На щастя, не знітився, завершивши напружену партію внічию.

У п’ятому турі суперником Назара став четвертий підряд киянин, щоправда, другорозрядник. Партія завершилася прямою атакою нашого шахіста. Вказана на діаграмі позиція виникла після вісімнадцятого ходу білих, які не підозрюють, що на володіння їхнього короля насуваються чорні хмари. Одне слово, для доведення своєї переваги Назарові вистачило чотирьох ходів: 18.…Сh3, 19.g3, C:g3!, 20.C:b6, C:h2++, 21.Кр.h1,  Cg2Х.

Такий успіх не міг не додати нашому землякові наснаги. Перемогою в шостому турі над першорозрядником із Харкова недвозначно натякнув конкурентам про свої наміри поборотися за перемогу в турнірі. Здійснити мрію, мабуть, завадила відсутність досвіду. В трьох завершальних турах спочатку зіграв унічию з одеситом, далі поступився першорозрядникові з Донецька, а наостанок переміг ще одного киянина. В підсумку — 6,5 очка з дев’яти можливих, які дозволили вибороти сьоме місце і виконати норматив першого дорослого розряду.

Натомість Діана після вдалого старту трохи пригальмувала. Вочевидь і їй бракнуло досвіду. Суперниці з Києва, Дніпра, Одеси, Івано-Франківська, Херсона головним чином були другорозрядницями, за плечима яких уже був досвід виступів у торішньому аналогічному турнірі й участь у всеукраїнських змаганнях старшої вікової групи. Необов’язкова поразка в останньому турі, і Діана фінішувала чотирнадцятою — п’ять очок з дев’яти можливих. Утім і такий результат, безперечно, успіх. Талановита дівчина стала першою представницею Борщева, якій удалося вдало виступити на чемпіонаті України.

І самим юним шахістам, і їхнім наставникам потрібно готуватися до нових змагань. Скажімо, Діані не вистачило половинки очка, аби виконати другий розряд. Сподіватимемося, що вже в найближчих турнірах дівчина виконає норму і далі підвищуватиме рівень майстерності. На завершення ж не можна не подякувати батькам дітей, усім причетним до фінансування їхньої участі в чемпіонаті України з шахів серед юнаків і дівчат віком до восьми років.

На фото: у Діани СКОРОХІД хороший настрій, а Назар СОХОР, як завжди, зосереджений.

Фото з архіву Ігоря ПОДОЛЬСЬКОГО

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини