Вільне життя

Коли суперники в спину не дихають

Одні за одними лауреатів чемпіонату України з легкої атлетики визначили юнаки і дівчата найстаршої вікової групи та юніори. Молодші змагалися в Луцьку, старші — в Кропивницькому. 

Триденні баталії в Луцьку нагород збірній Тернопільщини не принесли. Хоча троє наших земляків склали гідну конкуренцію призерам, виборовши четверті місця. В секторі для штовхання ядра відзначилася вихованка Бучацької ДЮСШ Валентина Павлів. Підопічна Миколи Головацького та Івана Чуби встановила нове особисте досягнення — 13 метрів 62 сантиметри. В бігу ж на 2000 метрів із перешкодами відразу за призерами фінішували Тетяна Когут, якою в Бережанській ДЮСШ опікується Володимир Дуда, і Віктор Гнатів з Тернопільської ОДЮСШ, де підвищує свою майстерність під керівництвом брата пана Володимира Богдана Дуди і його дружини Оксани.

До десяток найкращих в своїх дисциплінах потрапили також юна майстриня спортивної ходьби Олександра Франків з Тернопільської ОДЮСШ із літніх видів спорту (тренер Віра Зозуля), яка на дистанції 5000 метрів стала восьмою, ще один вихованець цього навчального спортивного закладу Вадим Трач (тренер Олег Данилюк), посівши дев’яте місце в бігу на 200 метрів, і бучацький штовхальник ядра Ігор Висоцький — теж дев’ятий.

Натомість під час юніорського чемпіонату України в Кропивницькому тернопільські прихильники «королеви» очікували від вихованця Тернопільської ОДЮСШ, майстра спорту, спринтера Василя Макуха не інакше, як «золота». І талановитий підопічний згаданого сімейного подружжя їхні сподівання повністю виправдав уже першого змагального дня. В попередніх забігах став єдиним з учасників, який зупинив електронний хронометр на позначці нормативу майстра — 10,70 секунди. А в півфіналі і у вирішальному забігові вісімнадцятирічному студентові коледжу економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету вже й не було потреби особливо напружуватися. В той час, як жодному з конкурентів не вдалося «розміняти» одинадцять секунд, його чемпіонський час склав 10,76 секунди.

Після такого тріумфу тренерська рада збірної відразу ж вирішила, що до початку чемпіонату світу серед юніорів, який з 10 по 15 липня відбудеться у фінському Тампере, Василь Макух участі у всеукраїнських стартах більше не братиме, а розпочне безпосередню підготовку до відповідального міжнародного форуму. А позавчора стало відомо, що до складу офіційної делегації збірної України ввели і наставника атлета Богдана Дуду.

Що ж до виступу інших тернопільських юніорів, то до десяток найкращих удалося потрапити ще двом вихованцям Тернопільської ОДЮСШ. У бігу на 1500 метрів четвертим фінішував Владислав Кравчук. Причому ще одному підопічному Оксани і Богдана Дудів до «бронзи» не вистачило 0,39 секунди. А Христина Паньків, якою опікується Ольга Стефанишина, у свій дев’ятнадцятий день народження фінішувала п’ятою на дистанції 3000 метрів із перешкодами. Аналогічний же відрізок чистим бігом подолала з дев’ятим часом.

На фото: чемпіон України серед юніорів Василь МАКУХ.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини