Вільне життя

Красиві та муркотливі

У Тернополі відбулася міжнародна виставка котів «Цвіт папороті». Дійство традиційно організувала громадська організація «Тернопільське об’єднання любителів котів «Селіна».

Цьогоріч на виставку, яку приурочують до свята Івана Купала за старим стилем, прибула майже сотня чотирилапих муркотунів різноманітних порід із багатьох міст України, а також Польщі, Італії, Іспанії.

Львів’янка Ірина Здибель відвідала «Цвіт папороті» із чотиримісячними кошенятами-мейн-кунами. Розведенням цієї породи вона займається вже сім років. Пригадує, що першим улюбленцем став кіт Маршал, що поселився в її домі аж із Німеччини. Мейн-кунів, каже Ірина, вважають найбільшими домашніми котами у світі. Тваринок називають лагідними гігантами, адже, незважаючи на чималеньку вагу та зріст (наприклад, батько хвостатих, що приїхали до Тернополя, важить 12 кілограмів), вони надзвичайно лагідні, прив’язані до хазяїнів, мають відданий характер.

А ось Віталіна Стеблюк із Білої Церкви на Київщині долучилася до виставки із кошенятами бенгальської породи. Жінка розповідає, що її улюбленці — дуже ласкаві, розумні й неагресивні, та водночас незалежні: приходять поніжитися на руках тільки тоді, коли їм самим цього хочеться. Чотирилапі Віталіни відвідали вже з півдесятка виставок у різних містах України. Господарка зізнається, що на тривалу дорогу тваринки реагують залежно від темпераменту. Проте чим частіше коти мандрують, тим легше даються їм подорожі.

За словами співорганізаторки «Цвіту папороті» Світлани Єлфімової, муркотунів персонально оцінювали в Тернополі судді високого класу із Великої Британії, Нідерландів, Італії, Румунії. Котики отримали почесні титули, що згодом буде відзначено в родоводах їхніх нащадків.

Тим часом їхні господарі не лише вболівали за чотирилапих, а й встигали поспілкуватися із відвідувачами. Останні мали змогу придбати породисте кошеня і запитати в досвідчених заводчиків поради щодо догляду, харчування, розвитку тваринок. Окрім цього, охочі мали змогу пожертвувати кошти на потреби безпритульних тварин, долучившись до благодійної акції-вікенду «КотоВасія», що відбувалася поряд із виставкою.

Христина НАДАЛА,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото Мар’яни БОБРІВЕЦЬ

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини