Вільне життя

Незламна сила духу

Уже вшосте управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області провело змагання першого етапу всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу». Щороку все більше людей, які з виробничих причин втратили здоров’я, виявляють бажання приїхати на це свято спорту. 

Минулого четверга в спортивному комплексі Тернопільського національного економічного університету, скажімо, зібралися майже півтори сотні учасників, які пройшли випробування відбірковими змаганнями з шести видів спорту — армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу і шахів. У кожного — своя життєва історія. Але любов до фізичної культури і спорту — головні ліки, які допомагають з оптимізмом дивитися в майбутнє, вести здоровий спосіб життя.

— Можливе зробить кожен, неможливе — лише відважний, — переконаний начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Федір Бортняк. — Майже півтори сотні різного віку відважних, мужніх людей, які подали заявки на участь у спартакіаді, переступили в свою важку життєву годину через «не можу». І насправді змогли здолати ту межу, що розділила їхні життя на до і після травми. У 2013 році всього одинадцять осіб відважилися приїхати на першу спартакіаду. Нині ж це вже справжнє багатолюдне спортивне свято.

Рівень відповідальності фонду перед суспільством, а найбільше перед 2260 потерпілими на виробництві в області, вимірюється не лише розміром страхових виплат, яких за п’ять місяців цього року виплачено понад 17,7 мільйона гривень. Фонд фінансово забезпечує цілий комплекс послуг з медичної і соціальної реабілітації потерпілих, їхнє санаторно-курортне лікування в оздоровчих закладах України. На ці потреби з початку року виділено більше ніж 1,6 мільйона гривень.

Із кожного відділення виконавчої дирекції фонду в області  приїхали не лише ті, хто вже кілька разів брав участь у спартакіаді, а й новачки, які нещодавно зазнали травм на виробництві, і їм надзвичайно важко співвідносити себе зі статусом людей з обмеженими можливостями. Саме для того, щоб у цих людей відкрилося в житті друге дихання, їх запросили до участі в змаганнях поза командним складом.

Уперше виступила на спартакіаді Лідія Петрівна Ведерникова — внутрішньо переміщена, як тепер кажуть, особа з Донецька. На виробництві отримала аж дві серйозні травми. Та вижила після перелому хребта, подолала власні проблеми не лише зі здоров’ям. А з 2014 року перебуває на обліку в Борщівському відділенні фонду, активно спілкується і з його працівниками, і з іншими потерпілими на виробництві.

Багато учасників приїжджає на змагання цілими родинами. Як, скажімо, сім’ї Мішталів з Бучацького, Нападіїв з Підгаєцького, Бачинських із Чортківського районів. А серед подвижників, які власним прикладом демонструють людям з обмеженими можливостями, як потрібно переборювати життєві труднощі, — гостя спартакіади, чемпіонка торішніх літніх Дефлімпійських ігор із дзюдо Марія Бала.

Не можна не висловити подяку й іншим гостям змагань: керівникам обласної і міської влади, духовенству, соратникам, соціальним партнерам, меценатам, ЗМІ, волонтерам, працівникам структур виконавчої дирекції фонду в області. За людяність і небайдужість. Особлива ж подяка за співпрацю в організації спортивного свята і художньої програми — керівництву і всьому дружньому колективові Тернопільського національного економічного університету.

У загальнокомандній першості «золото» змагань вибороли фізкультурники Бережанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області. На другу сходинку п’єдесталу піднялася збірна Тернопільського міського, на третю — Кременецького відділення. Переможці першого етапу змагань поїдуть на фінал шостої Всеукраїнської спартакіади, який у вересні відбудеться в Ужгороді.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини