Вільне життя

Підопічні — його гордість

У п’ятницю, 22 червня, славний сімдесятилітній ювілей відзначатиме начальник тернопільського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», заслужений працівник фізичної культури і спорту України Олег Степанович Юзчишин. Ця справді унікальна людина переймається проблемами розвитку фізичної культури і спорту серед людей з інвалідністю нашого краю з дня заснування центру в грудні 1993 року. 

Слова про унікальність Олега Степановича, повірте, аж ніяк не перебільшення. Бо тільки тоді, коли «очі бояться, а руки роблять» можна реально домогтися виконання поставленої мети. Чи не з перших організованих обласних змагань із різних видів спорту ювіляр разом з колегами ось уже чверть століття не втомлюються знаходити справжні спортивні таланти, які не раз і не два прославили Тернопільщину не тільки на всеукраїнських, а й на найпрестижніших міжнародних змаганнях.

Причому перший гучний успіх прийшов уже через п’ять років, коли в майбутньому заслужений майстер спорту і кавалер ордена «За мужність» Петро Кардаш став триразовим чемпіоном ювілейних десятих зимових Параолімпійських ігор з біатлону в японському Нагано. Ще складнішою була ситуація з першим призером літньої Параолімпіади Ігорем Боднарем. У 2000-му не мав собі рівних в Україні в бігу на 1500 метрів. Однак на одинадцяті літні Параолімпійські ігри в австралійському Сіднеї наставники збірної легкоатлетів мали намір узяти «свого» спортсмена. Однак Олег Степанович домігся таки дотримання принципу спортивної справедливості. І «ВЖ плюс», пригадую, тоді долучилося, написавши про те, що талановитого бігуна з периферії планують незаконно позбавити місця в складі параолімпійської збірної України на догоду сильним цього світу. Всі разом тоді щиро раділи з успіху земляка, який повернувся додому із срібною медаллю Параолімпіади.

А як не згадати про інших уславлених спортсменів з Тернопільщини — лижників Степана Куриляка, Андрія Андріїшина, майстра малої ракетки Дмитра Бідного, легкоатлетів Микиту Сеника та Ольгу Зазуляк, футболістів Івана Шкварла, Мирослава Танчика, Віталія Соловея, Богдана Бадла, дзюдоїстку Марію Балу. Разом завоювали для України і тернопільського «Інваспорту» десятки титулів переможців і призерів Параолімпійських і Дефлімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи.

Їхні переможні традиції завдяки заслуженим тренерам України Володимирові Бутку, Михайлові Старку, Ярославові Бойку, Вікторові Федорчаку, Михайлові Васіруку, Іванові Салуку і, звичайно ж, Олегові Юзчишину з честю підхопили молоді. Родзинкою минулого зимового сезону став виступ на зимовій Параолімпіаді в корейському Пхенчхані біатлоніста Тараса Радя. А Руслана Муравська, виборовши нещодавно в Харкові на чемпіонаті України з легкої атлетики перше місце в стрибках у висоту і виконавши норматив майстра спорту, вже наступного тижня в складі дефлімпійської збірної України вирушить до столиці Болгарії Софії, де відбудеться юніорський чемпіонат Європи.

З роси і води Вам, ювіляре! Здоров’я, добра і щастя разом з автором цих рядків зичать також ваші колеги, підопічні, всі прихильники фізичної культури і спорту краю.

Фото з архіву тернопільського «Інваспорту» 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини