Вільне життя

В Тернополі кожна дитина змогла «влаштуватись на роботу»

Кожен, хто займається улюбленою справою завжди її робить якісно. І як результат – якісний інтелектуальний чи виробничий продукт. А для суспільства – підвищення рівня життя в цілому.

Існує офіційна статистика, що 52 відсотки людей, що закінчили ВНЗ, не працюють за фахом. Це витрачений час, що міг би стати навпаки – інвестицією.

То, можливо, це і є глобальний виклик для України – забезпечити країну щасливими людьми, що обирають професію, як реалізацію власного потенціалу.

Вже п’ятий рік саме таку мету ставить перед собою оргкомітет національного проекту «Місто професій», що очолює Тетяна Люлька.

Варто зазначити, що згідно зі статистикою, на кожну дитину, що завітала на проект припадало 2,5 дорослих. А враховуючи, що країна в стані війни, то захід відвідають велика кількість ветеранів АТО. Було прийнято рішення інтегрувати можливість працевлаштування ветеранів АТО в проект «Місто професій».

Така ініціатива стала можливою завдяки проекту «Фестиваль вакансій для ветеранів АТО».

В Тернополі в парку ім. Т. Шевченка відбувся перший пілотний проект «Міста професій» та «Фестивалю вакансій для ветеранів АТО», в якому взяло участь понад 3000 дітей, що мали змогу спробувати себе в близько 50 професіях, та близько 15 компаній, які презентували вакансії для ветеранів.

В 2017 році національний проект «Місто професій» був реалізований в 32 містах України. Загальна кількість дітей, що стали учасниками, – понад 400 тисяч осіб віком від 3 до 18 років та понад 1 млн. дорослих.

Це наймасштабніший профорієнтаційний проект в Україні!

В 2017 року проект був реалізований в столиці Республіки Казахстан – Астані, та зібрав рекордну кількість людей – понад 20 тисяч дітей та понад 40 тисяч дорослих.

Механіка проекту: на вході до паркової зони кожна дитина отримала паспорт та «влаштувалась на роботу». Кожну професію створювали справжні професіонали своєї справи – поліціянти, рятувальні-пожежники, лікарі, будівельники, офтальмологи, журналісти, вчителі та ін.

Головна мета проекту – продемонструвати дітям можливості дорослого світу. Щоб кожен мав змогу обрати в майбутньому не просто професію, а улюблену справу.

– За п’ять років і сам проект, і наша команда змінилися. Та перша думка, з якої лише починалося «Місто Професій», сьогодні має уже інший сенс, – зауважила Тетяна Люлька. – Якщо п’ять років тому ми позиціонували проект як профорієнтаційний, то зараз нашою метою є формування нації свідомого вибору. Раніше ми хотіли познайомити дітей з усіма тими можливостями, що приготував для них світ. Тільки уявіть собі: існує понад 40 тисяч професій, а ми переважно обираємо лише ті сфери діяльності, де працюють наші батьки, друзі або знайомі.Сьогодні ж проект робить більший акцент на свідомому виборі майбутньої професії. Адже якщо людина підійде свідомо до цього питання, то вона займатиметься лише тією справою, у яку закохана, і отримуватиме від цього задоволення. Такі люди викладаються по максимуму і створюють дійсно якісний продукт. Саме вони роблять нашу економіку кращою і рухають країну вперед.

Організатором національного проекту «Місто Професій» став благодійний фонд «Місто професій». Організатором «Фестивалю вакансій для ветеранів АТО» була громадська організація «Міжнародний Альянс Братерської Допомоги та Центр працевлаштування та перекваліфікації ветеранів». Заходи провели за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації.

Олеся ЯКУШКО

Фото з архіву організаторів заходів

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини