Вільне життя

Наймоторошніший храм у світі

Коли ви, мандруючи Чехією, опинитеся в Карловарському краю, то можете заїхати в село Лукову. У тамтешньому костелі Святого Георгія перед вашими очима постане направду ляклива картина.

Напівзруйнований храм, обдерті й покриті цвіллю стіни, облуплені дерев’яні лавки, а на них — безмовні нерухомі силуети в білому…

Привиди в костелі Святого Георгія, на щастя, несправжні. Це лише спроба художника Якуба Хадрави привернути увагу туристів до руїн костелу Лукової.

Храм постав тут у 1352 році. Занепад костелу почався в 60-х роках минулого століття. Під час однієї з похоронних процесій трапився обвал даху. Відтоді храм закрили. А місцеві мешканці заявили: колись святе місце стало проклятим.

Рукотворні привиди символізують судетських німців, які мешкали на цій території. Під час Другої світової війни із радикально налаштованих представників цієї етнічної групи сформували Німецько-судетський легіон. Він нападав на державні установи Чехословаччини і, за офіційною версією, захищав судетських німців від чехів.

Насправді бойовики легіону вчиняли терористичні акти, яких нині історики налічують близько двох сотень, убивали і перевозили до Рейху людей…

Нині кошти від відвідин охочих побачити найбільш моторошний храм у світі збирають для того, аби відбудувати костел. Правда, чи заберуть потім ці лякливі фігури з нього, ніхто точно не знає.

Підготувала О. ЯКУШКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини