Вільне життя

Не дай вам Бог жити в часи перемін

Попри заголовок з негативним відтінком, насамперед не можу не відзначити: проведені минулого тижня в Підгородньому під Тернополем на навчально-тренувальній базі обласного ФСТ «Колос» традиційні Всеукраїнські юнацькі змагання з літнього біатлону на призи президента Федерації біатлону України, як завжди, стали справжнім переглядом майбутніх олімпійських надій найпопулярнішого в нашій країні зимового виду спорту. За три змагальні дні свою майстерність у стрільбі, крос-спринті і спринті на лижеролерах продемонстрували більше сотні стріляючих лижників з Тернопільщини і сусідньої Львівщини. 

Причому від найменших, яким тільки по чотири-п’ять виповнилося, до дорослих. Адже паралельно визначилися лауреати чемпіонату області серед дорослих і юніорів та переможці і призери кубка Федерації біатлону Тернопільської області під гаслом «Хто ти, майбутній олімпійцю?»

Під час доволі-таки напружених баталій у всіх трьох турнірах важко було не помітити, що найбільш відомі з молодих наших земляків не мають наміру відступати з обраного шляху. Усвідомлюючи до того ж, що літні старти покликані стати фундаментом успішних виступів у новому зимовому сезоні. Мова і про вихованців сільського товариства «Колос», які нині тренуються в Тернопільській ОДЮСШ із зимових видів спорту, і про динамівців Назарія Цебринського, Романа Бригадира, Миколу Марфута, Іванну Пазинюк, Івана Рогацького, трохи молодших за них Юрія Крикончука, Давида Драбика, Олександру Меркушину, Олександру Медоєву, Олександру Усенко, Віталія Мандзина, Діану Смолій, Богдану Походалову, Катерину Ільницьку, багатьох інших.

Із не меншими азартом і завзяттям пройшли також старти наймолодших, які, мабуть, ще й не чули гасла «Хто ти, майбутній олімпійцю?» Заслужений працівник фізичної культури і спорту, заслужений тренер України Ігор Мирославович Починок, який був головним суддею традиційного всеукраїнського турніру, всіх їх без винятку не втомлювався хвалити. І 4—6-річних Катерину Маценко, Софію Дережицьку, Ангеліну та Маргариту Процик, Святослава Бауера, Дениса Паламаря з Підгороднього, яких нещодавно набрав до групи початківців, і їхню ровесницю з Копичинців Вікторію Тарасюк, наймолодшу доньку відомої в минулому біатлоністки Людмили Сагайдак. Пані Людмила, нещодавно розпочавши тренерську діяльність, привезла на змагання не тільки п’ятьох своїх дітей, а й кількох інших юних земляків. Окремим з них теж виявилося до снаги посперечатися з ровесниками за нагороди.

Більшість із уже згаданих по кілька разів піднімалися на п’єдестал пошани за завойованими в чесній спортивній боротьбі медалями, грамотами й призами від організаторів, серед яких згадаю ще профільне всеукраїнське міністерство, НОК України і його обласний осередок, управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

Стосовно останнього, інших представників місцевої влади, то Ігор Мирославович не міг не визнати, що за два роки «перемін» їхнє ставлення до розвитку в краї найпопулярнішого зимового виду спорту аніскільки не змінилося. Одна з найкращих в Україні навчально-спортивних баз місцевою владою кинута напризволяще. Підтримувати її функціонування вдається хіба за допомогою обласної федерації біатлону і державного центру олімпійської підготовки, офіс якого розташований у Чернігові. Та ще й прихильники «комунальної власності» ставлять палиці в колеса фахівцям біатлону, які досягли з «Колосом» домовленості про передачу бази в державну власність із метою і далі використовувати її для спеціалізованої підготовки юних біатлоністів.

Брали би краще приклад із профільного міністерства і Федерації біатлону України. Ті за традицією спільно долучилися до організації всеукраїнських змагань, а не намагалися перекласти відповідальність з одних плечей на інші. І свого представника Миколу Ястребова, на відміну від обласного управління, не забули прислати.

На фото: переможців та призерів змагань, а серед них і наймолодших, нагородили Ігор ПОЧИНОК та президент Федерації біатлону Тернопільської області Віктор ЩУР.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини