Вільне життя

Не забудьте про вимоги Закону

Тернопільська ОДПІ повідомляє, що третім абзацом частини восьмої статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено: особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за календарний квартал. Зробити це мають до двадцятого числа місяця, що настає за кварталом, за який він сплачується. 

Другим пунктом першої частини статті 7 Закону визначено, що єдиний внесок для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому його сума не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Якщо ж дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому його місяці платником не отримано, то він зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої згаданим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Отож базу нарахування єдиного внеску зобов’язані визначити платники, вказані у п’ятому пункті першої частини статті 4 Закону. Як ті, що отримують, так і ті, хто не отримує дохід від провадження незалежної професійної діяльності. Причому єдиний внесок встановлюється в розмірі 22-х відсотків до визначеної статтею 7 Закону бази його нарахування (п’ята частина статті 8 Закону).

Періодом, за який особи, котрі провадять незалежну професійну діяльність, подають звітність до органу доходів і зборів, є календарний рік ( восьма частина статті 9 Закону).

Остаточне обчислення сум єдиного внеску зазначеною категорією платників здійснюється за календарний рік на підставі даних річних податкових декларацій (річної звітності) та результатів перевірок їхньої діяльності, що призвела до збільшення або зменшення розміру доходу, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Обчислення єдиного внеску здійснюється з дотриманням умови щодо розміру бази його нарахування не більше максимальної величини та суми єдиного внеску, не меншої за розмір мінімального страхового внеску. Водночас при обчисленні враховується кількість місяців, протягом яких особа перебувала на обліку як платник єдиного внеску.

Суми ж єдиного внеску, сплачені протягом звітного року, враховуються платниками при остаточному його розрахунку, який підлягає сплаті за звітний рік.

Докладніше — в Центрі обслуговування платників за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька,1. Телефони для довідок: 43-46-10, 52-12-27.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини