Вільне життя

Нові правила вступних перегонів

Із 2 липня стартувала реєстрація електронних кабінетів вступників. Закінчиться вона о 18 годині 25 липня. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня.

Абітурієнти, котрі вступатимуть на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подавати заяви до 18 години 20 липня. Ті, котрі вступатимуть лише на підставі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання — до 26 липня.

Творчі конкурси триватимуть із 14 по 26 липня, вступні іспити — з 21 по 26 липня, співбесіди — з 21 до 23 липня включно.

Цьогоріч при створенні електронних кабінетів вступники мають вказувати поштові скриньки лише українських провайдерів.

Рейтинговий список вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування оприлюднять 1 серпня. Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб — не пізніше 30 вересня.

Абітурієнти подають заяви тільки в електронній формі. У паперовій і особисто подають документи (плюс копії тих, що підтверджують право на спеціальні умови) представники певних пільгових категорій.

Цього року скоротили кількість заяв, які можуть подати вступники, з 9 до 7 на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж із чотирьох спеціальностей.

Мінімальне значення кількості балів із вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» не може бути меншим ніж 150 балів.

У 2018 році вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з цих іноземних мов прийматимуться лише із сертифікатів зовнішнього оцінювання 2018 року.

Для конкурсного відбору вступників виші будуть зараховувати бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів або творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів.

Конкурсний бал розраховуватиметься за формулою: бали сертифікатів ЗНО, середній бал атестату, бал за конкурс творчих або фізичних здібностей.

— Призерам фінального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів та Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН у 2017—2018 навчальному році додається 10 балів до конкурсного (крім вступу на спеціальності галузі знань «Міжнародні відносини»), — пояснює відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ Олег Луцишин. — Плюс десять балів нараховується також призерам та переможцям чемпіонатів Європи і світу, переможцям чемпіонатів України з олімпійських видів спорту в разі вступу на спеціальності «Фізична культура», «Фізична культура і спорт». Особам, які були учасниками збірних команд України на олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських іграх та міжнародних олімпіадах, нараховується 200 балів із двох вступних випробувань за вибором вступника.

Цьогоріч при створенні кабінету вступник самостійно рахує середній бал атестата. Для цього в кабінеті створено спеціальну аплікаційну форму. Серед найпоширеніших труднощів на етапі реєстрації електронних кабінетів вступників Олег Орестович називає неправильний розрахунок середнього балу.

Також звертає увагу вступників, котрі претендують на сільський коефіцієнт, на те, що датою їхньої прописки вважається дата видачі ID-картки. Тож деяким вступникам потрібно взяти у сільраді довідку й підкріпити файл одним документом із реєстраційною карткою. Аби можна було пересвідчитися, що вступник був зареєстрований у селі протягом не менше двох років до дня завершення подачі заяви про вступ та здобув повну середню загальну освіту на території села в рік вступу.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини