Вільне життя

Пенсіонери земельний податок не сплачують

Платниками земельного податку, нагадали в Тернопільській ОДПІ, є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, земельні частки (паї), які перебувають у власності (статті 269, 270 Податкового кодексу). 

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру. В Податковому кодексі передбачені  пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб. Зокрема звільняються від сплати земельного податку пенсіонери за віком. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання в межах граничних норм. Скажімо, для ведення садівництва — не більше як 0,12 га.

У разі наявності у фізичних осіб — членів садівницького товариства приватизованих земельних ділянок (свідоцтво на право власності) земельний податок самостійно сплачується власниками на загальних підставах або використовується пільга зі сплати податку. Відповідно до вимог статті 281 Податкового кодексу.

Якщо фізичними особами — землекористувачами земельних ділянок, наданих для ведення садівництва, не оформлено право власності, то садівницьке товариство є платником земельного податку до бюджету за такі земельні ділянки (включаючи земельні ділянки загального користування).

Докладніше — в Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок — 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини