Вільне життя

Про салати, субсидію і температуру

Я все кажу, де літом сі хоче бавити коло плитки. Надворі сонце шкварит, же в кухні довго не всидиш. А як поставиш хліб у духовку пекти чи якийсь пляцок, то хіба в льосі всьой той час сиди.

І ніяка витяжка не спасає, а купити до села кондиціонер — то дороге задоволення. Во дивисі, же прийде контрольор і зафіксує твій «предмет розкоші». А тамка, гляди, твоя субсидія буде плакала, як чаєчка при дорозі.

Ну, а коли вашому горлові забаглосі поболіти і нагнати тілу температури під сорок, то ней його, те рихтовання. В писок не залізе і з рук не вискочит.

При спеці найліпше просятьсі в жолудок салати. То теперка різні мандрибони народ придумує. А колись як було — зварив бараболь чи взяв кусок хліба, а в мисці наколотив сиру, сметани, зеленої цибулі, шалати, вкришив огірків чи помідорів, посолив і бігом пакувати. Як зів миску, то наївсі і не зачув тягара збоку.

Я во нинька маю для вас два рецепти легеньких салатів, якими можете і гостей пригостити, і самим троха поласувати.

Для першого берете їдну середну капустину, середну морквину, кілька галузок кропу, 100 грам арахісу (як не маєте готового соленого-смаженого, то можете підсмажити його самі, то не тяжко), жменьку родзинок, ладите поруч сіль, цукор, мелений чорний перец і оцет.

Тоненько січете капусту, додаєте до неї солі, капку цукру і лижку столову оцту, виминаєте. Додаєте перец до смаку.

На дрібній тертці трете морквину, ріжете кріп. Всьо то вимішуєте, додаєте арахіс і родзинки. При потребі можете досолити чи доперчити — то вже як кому смакує.

У салатницю викладаєте тую мішанку, поливаєте зверха олією і беретесі до роботи.

Ще маю такий-во рецепт бараболяного салату. Наладьте си кільо бараболь, штири-п’ять яєц, дві цибулині, жменьку щепіра, 30 грам столової гірчиці, чайну лижку соли, мелений перец, оцет (тре буде столову лижку) і 300 грам майонезу.

Бараболю варимо в «кожушку». Готову і вистуджену чистимо. Варимо накруто яйці, тоже чистимо, як сі зварат.

Теперка беремсі за соус. В окрему миску виливаємо майонез, додаємо туда пів чайної лижки перцю, чайну соли, 30 грам гірчиці, оцет. Всьо перемішуємо. Додаємо порізану цибулю і щепіра.

Теперка ріжемо на невеличкі кубики яйці і бараболю. Додаємо до миски, акуратно перемішуємо. Даємо сі настояти в холодильнику кілька годин. А далі — діло за лижкою.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини