Вільне життя

Створюють інтерактивну карту дерев’яних церков Тернопільської області

Колектив Благодійного фонду MagneticOne.Org спільно з фахівцями MagneticOne Municipal Technologies розпочали роботу над проектом «Інтерактивна карта дерев’яних храмів Тернопільщини».

Вони планують створити публічний картографічний веб-додаток, який відображатиме розташування усіх дерев’яних храмів Тернопілля на одній електронній карті.

Розробники кажуть – уже за кілька тижнів інформацію про сакральні дерев’яні пам’ятки, розташовані на роздоріжжі Поділля, Волині та Галичини, можна буде побачити на дисплеї свого смартфону, спланувати мандрівку та знайти найближчу до своєї місцевості дерев’яну церкву.

«Першим кроком на шляху реалізації проекту стане створення актуальної бази даних дерев’яних храмів Тернопільської області з системою параметрів, які описують кожен об’єкт (адреса, рік початку та закінчення будівництва, відомості про архітектора, час реконструкції та перебудови, архітектурний стиль, цікаві відомості з життя храму, його ґрунтовний опис та максимально потужний, в тому числі архівний, блок фотографій). Над чим зараз вже і працюємо, – йдеться на сайті Magneticone.org. – Наступним етапом реалізації проекту стане трансформація новоствореної бази даних в середовище потужної картографії платформи ArcGIS, яка дозволить пошарово відображати дерев’яні храми Тернопільщини на веб-карті у розрізі районів. Саме з допомогою партнерів, а саме компанії “MagneticOne Municipal Technologies” в даному ресурсі будуть використані  сучасні методи картографування та інформаційних технологій, а як результат -створений доступний інструмент фіксації, обліку, систематизації, збереження та візуалізації інформації про дерев’яні храми Тернопільщини.

В недалекому майбутньому, передбачається проведення системи заходів з популяризації веб-ресурсу як сучасного інструменту донесення інформації про багатство дерев’яної архітектури краю до широкого кола користувачів – молоді, туристів, поціновувачів дерев’яної архітектури».

Фото із сайту організаторів

Loading...

Про автора

Віра Перун

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини