Вільне життя

Як сплачувати пенсійний фермерським господарствам

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що з 1 січня 2018 року платниками єдиного внеску визначено членів фермерського господарства. Якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. 

Заява про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 12-ЄСВ (додаток 2 до «Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом МФУ від 24.11. 2014 р. за № 1162) подається до органу ДФС за місцем проживання. Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства є сума доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, він зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць.

Мінімальний страховий внесок — це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. З 01.01.2018 р. мінімальний страховий внесок становить 819,06 гривні (3723,00 х 22%).

Максимальна величина бази нарахування ЄСВ — це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцятьом розмірам мінімальної заробітної плати, на яку нараховується ЄСВ. Максимальний страховий внесок з 01.01.2018 р. становить 12285 гривень (3723,00 х 15 х 22%).

Члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати за себе ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Платники мають право сплачувати ЄСВ щомісяця у вигляді авансових платежів у розмірі, який визначили самостійно. При цьому квартальна сума ЄСВ обчислюватиметься з урахуванням цих авансових платежів.Зазначені норми передбачені пунктом 5 1 частини першої статті 4, пунктом 2 частини першої статті 7 Закону України від «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Докладніше — в Центрі обслуговування платників. Телефон для довідок — 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини