Вільне життя

Як і завжди, серед фаворитів

Всесвітня федерація гирьового спорту провела свій перший чемпіонат світу. В італійському Ванцагелло зібралася солідна компанія — богатирі з 25-ти країн: від Японії до Бразилії. 

Честь збірної Асоціації гирьового спорту України на цих змаганнях захищали і четверо тернопільських атлетів, які продемонстрували свою майстерність у вправі за довгим циклом. Сімнадцятирічний вихованець Збаразької ДЮСШ Богдан Тольпа завоював для збірної України першу медаль у турнірі дорослих. Підопічний заслуженого тренера України Петра Багрія виборов титул віце-чемпіона у ваговій категорії до 63 кілограмів — 31 підйом двох 32-кілограмових снарядів. Куди ж більш досвідченіший Роман Сіправський з Великої Березовиці, яким опікується заслужений тренер України Зіновій Кульчицький, відзначився в надважкій ваговій категорії — 66 підйомів дозволили йому завоювати третє місце. Успіх, без сумніву, не випадковий, оскільки обоє встановили нові особисті досягнення.

А «золотом» світової першості вкотре порадував уже згаданий наставник Богдана Тольпи, майстер спорту міжнародного класу Петро Багрій. Йому не було рівних не тільки в суперечці ветеранів віком 55—59 років, чия вага не перевищує 95 кілограмів, а й серед усіх учасників змагань сеньйорів. Дві 24-кілограмові гирі підняв над головою 99 разів.

Нарешті ще одне «срібло» завершального змагального дня поклав до скарбнички збірної Роман Сіправський разом з партнерами по командній естафеті, в якій п’ятеро учасників з кожної збірної виконували по черзі вправу за довгим циклом протягом трьох хвилин. Наш земляк виступав останнім і зробив усе для того, аби не поступитися головним конкурентам з Білорусі. На жаль, за рівної кількості підйомів співвітчизники поступилися через більшу сумарну вагу атлетів.

Світова першість стала хорошим уроком і для дебютантки міжнародних турнірів Соломії Євсюкової. В поштовху однієї 16-кілограмової гирі за довгим циклом п’ятнадцятирічна підопічна Романа Сіправського виборола четверте місце — 70 підйомів. У загальнокомандному ж підсумку збірна України стала третьою.

Після повернення додому Петро Багрій, який, до речі, був одним з арбітрів змагань, розповів також про те, що керівництво Всесвітньої федерації гирьового спорту, колективним членом якої стала і вітчизняна асоціація, планує докласти максимальних зусиль для популяризації свого виду спорту. Зокрема невдовзі відбудеться зустріч з керівниками Міжнародного олімпійського комітету, на якій вестиметься мова про приєднання федерації до світової олімпійської спільноти.

На фото: Петро БАГРІЙ, Соломія ЄВСЮКОВА, Богдан ТОЛЬПА і Роман СІПРАВСЬКИЙ (зліва направо) після церемонії нагородження.

Фото з архіву Романа СІПРАВСЬКОГО

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини