Вільне життя

Із дифірамбами зачекаймо

Головний старт національного сезону загалом порадував прихильників «королеви спорту» Тернопільщини. За підсумками чотириденних баталій чемпіонату України з легкої атлетики серед дорослих, який наприкінці минулого тижня завершився в Луцьку, в активі збірної нашого краю повний комплект нагород та путівка на серпневу континентальну першість Європи в Берліні. 

Однак з дифірамбами навряд чи варто поспішати. Із загалом нечисленної тернопільської дружини атлетів бажаного вдалося домогтися тільки подружжю Івана і Наталії Стребкових. Молода сім’я бігунів на довгі дистанції за років три-чотири проживання в Києві, мабуть, уже й устигла забути про надзвичайно «комфортні» (читай — аж ніяк не комфортні) умови занять на Тернопільському міському стадіоні, реконструкція легкоатлетичного ядра якого в найближчому майбутньому хіба «вилами по воді писана». Адже під керівництвом одного з двох зі своїх наставників Ігоря Сташка (інший — тернопільський спеціаліст Олександр Степанюк) тренується в столиці нашої держави. А з Тернопільщиною нині їх пов’язує хіба належність до обласної ШВСМ. Та ще не такі часті, як би обом, без сумніву, хотілося, відвідини рідних на малій батьківщині в Бучачі і в Калуші сусідньої Івано-Франківської області.

Не можна при цьому не зауважити, що солісткою в сімейному дуеті нині беззаперечно виступає Наталія. Срібна призерка торішньої молодіжної першості Європи в бігу на 3000 метрів із перешкодами, ще перед початком сезону виконавши кваліфікаційний норматив для участі в цьогорічному чемпіонаті Європи серед дорослих, у Луцьку зобов’язана була хіба підтвердити статус фаворитки в своїй дисципліні. З чим блискуче і впоралася, надзвичайно впевнено випередивши інших п’ятьох прихильниць долати не тільки бар’єри, а і яму з водою — 10 хвилин 05,16 секунди. Тільки їй одній удалося здолати дистанцію, вклавшись у норматив майстра спорту. Та ще більш ніж на півхвилини випередити головну з конкуренток. А наступного дня на дистанції 5000 метрів чистим бігом так само «вписатися» в майстрівський норматив і заслужено завоювати «бронзу» — 16 хвилин 04,02 секунди.

Натомість глава сімейства Іван Стребков нині навряд чи може похвалитися тим, що перебуває на піку спортивної форми. В бігу на 10000 метрів занадто багато відстав, аби посперечатися навіть за те ж третє місце — фінішував четвертим із результатом 29 хвилин 41,48 секунди. Щоправда, через день на вдвічі коротшій дистанції таки зумів продемонструвати характер, виборовши «срібло» — 14 хвилин 09,11 секунди. Ось тільки з такими хвилинами і секундами на континентальний чемпіонат не потрапиш.

Здобутки інших тернопільських спортсменів, теоретично здатних скласти конкуренцію найсильнішим вітчизняним атлетам, на жаль, скромніші. Хоча було б несправедливим не похвалити за встановлення особистих досягнень штовхальника ядра Івана Карюка (17 метрів 13 сантиметрів) і досвідченого майстра спорту Руслана Даньківа в бігу на 800 метрів — 1 хвилина 51,64 секунди. Підопічному свого діда Івана Чуби і заслуженого тренера України Михайла Васірука власний рекорд допоміг завоювати четверте місце. Іван, до речі, нині теж не має змоги тренуватися на Тернопільському міському стадіоні через знищений сектор. Займається то на малій батьківщині в Бучачі, то в Харкові чи в інших містах, куди виїжджає на навчально-тренувальні збори.

Натомість Русланові Даньківу, яким опікується Ольга Стефанишина, особисте досягнення допомогло пробитися до фіналу бігу на 800 метрів, де фінішував восьмим. Кращі ж за нього результати показали донька наставниці Христина, яка з першої спроби, подолавши планку на висоті 175 сантиметрів, посіла шосте місце, а також підопічна Володимира Небельського та Ольги Стефанишиної Оксана Більчак: у жіночому фіналі бігу на 800 метрів фінішувала сьомою — 2 хвилини 09,10 секунди.

До десятки найкращих удалося потрапити також принциповому конкурентові Івана Карюка Олександрові Шилівському — 15 метрів 33 сантиметри. А ось двоє інших підопічних тренера висотників Євгена Кармелюка Віктор Ворко і Олександр Хома, зупинившись на позначці 200 сантиметрів, фінішували один за одним на дванадцятій і тринадцятій позиціях. Не пощастило, на жаль, і досвідченому стрибунові в довжину Сергієві Круку. Здійснивши три заступи в кваліфікаційних спробах, до фіналу не пробився. Хоча польоти, як поінформував його наставник Михайло Васірук, були обнадійливими — в район семи метрів 60—70 сантиметрів.

На фото: уже до середини дистанції 3000 метрів із перешкодами за спиною майбутньої чемпіонки України Наталії СТРЕБКОВОЇ і близько нікого не було; щасливі Іван і Наталія СТРЕБКОВИ на залізничному вокзалі в Тернополі.

Фото із соціальних мереж та автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини