Удруге в своїй історії збірна Франції стала чемпіоном світу з футболу. Головна для прихильників гри мільйонів подія року — фінальний матч мундіалю — минулої неділі порадував як яскравою грою у виконанні обох головних претендентів на титул, так і неоднозначними, навіть попри введення системи відеоповторів, суддівськими рішеннями.
Нарікати на дії служителів футбольної Феміди з далекої Аргентини, без сумніву, мають насамперед гравці збірної Хорватії. Ще до свистка на перерву більшість з тих, хто спостерігав за телевізійною трансляцією поєдинку, щонайменше, двічі навряд чи погодилася з вердиктом головного арбітра Нестора Пітани. Штрафний у виконанні Антуана Грізманна, після якого на 18-й хвилині один з лідерів хорватської команди Маріо Манджукич зрізав м’яча до сітки власних воріт, було призначено хіба завдяки непоміченій рефері відвертій симуляції того ж таки Антуана.
Епізод же, який передував реалізованому Грізманном на 38-й хвилині одинадцятиметровому, зайвий раз переконав: суддя з Аргентини був аж ніяк не найкращим серед своїх колег. Після того, як у штрафному майданчику хорватів м’яч із близької відстані влучив у руку Івана Перишича, спочатку просигналізував, що порушення правил не було. Та, піддавшись на вмовляння французів, побіг переглядати повтор і вказав на «точку», якої не побачила, вважай, більшість світової футбольної спільноти.
Тож після нічийного загалом першого тайму (на 28-й хвилині влучним ударом відзначився той же Перишич) збірна Хорватії відправилася до роздягальні, поступаючись у рахунку. З відновленням гри її гравці знову постаралися докласти максимум зусиль, аби вдруге відновити рівновагу. Однак у той момент уже французи довели, що гідні звання чемпіонів світу не тільки завдяки помилковим рішенням суддів. Голи-близнюки Поля Погба на 59-й і Кіліана Мбаппе на 65-й хвилині продемонстрували: ледве не ідеальні на цьому турнірі хорвати мають-таки проблеми в захисті: оборонці з опорними півзахисниками не завжди встигають заблокувати постріли конкурентів із середньої відстані, а голкіпер Даніель Субашич, очевидно, не готовий миттєво реагувати на удари в правий від себе кут воріт.
Забитий невдовзі після цього Маріо Манджукичем, який скористався дитячою помилкою французького голкіпера Уго Льоріса, другий гол хіба підсолодив хорватам гірку пілюлю — 4:2 на користь збірної Франції, яка свій другий чемпіонський титул завоювала через двадцять років після домашнього тріумфу. Третє місце виборола збірна Бельгії, яка вдруге на турнірі здолала англійців — 2:0.
Та не тільки видовищною грою запам’ятається російський мундіаль. Після скандалу з хорватами Домагоєм Відою та Огнєном Вукоєвичем глядачі зі всього світу мали нагоду дізнатися про реалії країни-агресора ще й під час фінального матчу. Коли в другому таймі на поле вибігли четверо зодягнутих у поліційну форму учасників групи Pussy Riot. Протестували проти повного ігнорування демократичних прав у їхній країні, вимагали звільнення політичних в’язнів. А вже під час церемонії нагородження лауреатів, коли розпочався рясний проливний дощ, «хлібосольні» господарі знайшли парасолю тільки для свого «царя-батюшки». Інших же почесних гостей накрили лише тоді, коли ті до нитки промокли.
Найкращим гравцем чемпіонату світу 2018 року визнано хорватського півзахисника Луку Модрича, найкращим молодим футболістом — французького нападника Кіліана Мбаппе. А найкращим гравцем у фінальному матчі став ще один француз Антуан Грізманн. Воротарем номер один віднині є бельгієць Тібо Куртуа, титул головного бомбардира з радістю приміряє англієць Гаррі Кейн. Та всі вони можуть хіба позаздрити головному тренерові збірної Франції Дідьє Дешаму. Спеціаліст став третьою в світі людиною, після бразильця Маріо Загалло і німця Франца Бекенбауера, яка змогла виграти титул чемпіона світу і як гравець, і як тренер.
Фото з вільних джерел