Вільне життя

Зупинимо булінг разом

Через проект «Я маю право» Тернопільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги бере участь в інформаційній кампанії #СтопБулінг, яка орієнтована на дітей та їхніх батьків.

На жаль, не для всіх учнів шкільні будні проходять радісно. За даними дослідження дитячого фонду UNICEF Україна, яке проводили в 2017 році, 67 відсотків дітей зіткнулися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40 відсотків опитаних постраждали від цькування. Вони ні з ким не ділилися цією проблемою і не зверталися за допомогою. До речі, 22 відсотки респондентів вважали, що це нормальне явище.

Булінг — це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей щодо іншої дитини, яка супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском. Булінг є гострою проблемою сучасності.

Виділяють такі види булінгу:

— фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень);

— економічний (крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання гроше);

— психологічний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляція, шантаж);

— сексуальний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти);

— кібербулінг (приниження через використання мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв).

Важливим моментом для батьків є їхня небайдужість щодо дитини. Вони повинні стежити за станом її настрою, підтримувати контакт із класним керівником та іншими батьками класу, в якому навчається їх малеча.

Якщо ваша дитина стала жертвою боулінгу, не варто на неї тиснути. Необхідно дати їй зрозуміти, що вирішення проблеми булінгу може зайняти певний час. Дитині потрібно пояснити, що в разі цькування треба звертатися за допомогою до психолога, вчителів, керівництва школи, старших учнів, батьків інших дітей, охорони. Батьки повинні звернутися до керівництва навчального закладу і повідомити про ситуацію.

Якщо ви стали свідком боулінгу, варто втрутитися і припинити цькування, адже таку поведінку не слід ігнорувати. Під час спілкування не варто вживати слова «жертва» і «агресор», щоб запобігти тавруванню і розподілу ролей.

Як діяти у випадку, коли агресором є ваша дитина? Батькам потрібно вислухати її та пояснити, що такі дії можуть бути визнані насильством, за це передбачена відповідальність. Не варто погрожувати покараннями. Батьки мають наполегливо просити дитину припинити таку поведінку і попередити, що спостерігатимуть за нею. Варто звернутися до шкільного психолога і проконсультуватися щодо поведінки своєї дитини під час занять — агресивна поведінка і прояви насильства можуть бути ознакою серйозних емоційних проблем.

Проект Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО» навчає громадян користуватися своїми правами та захищати їх у разі порушення. Звертатися за консультаціями можуть як діти, так і їх батьки та учителі до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги: 0-800-21-31-03 (усі дзвінки безкоштовні в межах України та приймаються цілодобово).

За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Тернопільського місцевого центру, який розташований у Тернополі на вул. Шпитальній, 7. Контактний телефон: (0352) 52-15-20, 068-355-13-63.

Адреси структурних підрозділів Тернопільського місцевого центру — бюро правової допомоги:

— Бережани, вул. Банкова, 6;

— Козова, вул. Дорошенка, 3;

— Підгайці, вул. Шевченка, 2а;

— Підволочиськ, вул. Д. Галицького, 80;

— Теребовля, вул. Кн. Василька, 150.

Ірина МАКСИМЮК,

начальник відділу право просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини