Вільне життя

Наталія Стребкова — у фіналі європейської першості

Під час чемпіонату Європи з легкої атлетики, який минулої неділі завершився в столиці Німеччини Берліні, тернопільські прихильники «королеви спорту» не могли не порадіти за майстра спорту міжнародного класу Наталію Стребкову, яка нині разом зі своїм чоловіком Іваном Стребковим удосконалює майстерність у Тернопільській обласній школі вищої спортивної майстерності. Срібна призерка торішнього молодіжного чемпіонату Європи з бігу на 3000 метрів із перешкодами гідно постояла за честь нашої держави і в компанії дорослих. 

У першому з двох кваліфікаційних забігів стипль-чезу, які відбулися минулої п’ятниці, Наталія за найкращими результатами сезону аж ніяк не була серед лідерів. Однак це не завадило підопічній киянина, заслуженого тренера України Ігоря Сташка і тернопільського спеціаліста Олександра Степанюка виконати, щонайменше, завдання-мінімум.

Аби потрапити до фіналу, випускниці Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка необхідно було фінішувати серед п’яти найкращих у своєму забігу, або — в п’ятірці найкращих за часом серед тих, хто напряму не здобув омріяну путівку. І Наталія Стребкова бажаного домоглася. Зумівши до останніх метрів не відстати від квінтету лідерів, шанс випередити когось із головних конкуренток утратила хіба на останній ямі з водою, де трохи збилася зі звичного ритму бігу.

Утім ця обставина не стала на заваді. Максимум зусиль на фініші, й електронний хронометр зафіксував у шостої в цьому забігу атлетки нове особисте досягнення. А заодно і новий рекорд Тернопільської області — 9 хвилин 37,28 секунди. Залишалося хіба дочекатися підсумків другого забігу, в якому зазвичай стартують ще сильніші. Тривожні для Наталії миті, адже його переможниця показала найкращий результат, за хвилину-другу змінилися радісними позитивними емоціями. Серед п’яти тих, хто виборов право виступити у фіналі за часом, вона четверта.

Лауреати ж цьогорічного чемпіонату Європи з легкої атлетики в бігу на 3000 метрів із перешкодами серед жінок визначилися завершального дня змагань. Коментуючи підсумки фінального забігу офіційному сайтові Федерації легкої атлетики України, Наталія сказала, що другим своїм виступом у Берліні не задоволена. Навіть попри те, що вдалося піднятися на підсумкове дванадцяте місце та виконати поставлене перед собою завдання — вийти до фіналу і встановити особисте досягнення. Все через те, переконана максималістка за характером, що кожного наступного разу потрібно бігти швидше, ніж перед цим.

Загалом же на чемпіонаті Європи з легкої атлетики в Берліні збірна України завоювала сім медалей. «Золото» до її скарбнички поклали майстер спортивної ходьби Мар’ян Закальницький, який був неперевершеним на дистанції 50 кілометрів, і, віднедавна, дворазова чемпіонка Старого світу в бігу на 800 метрів Наталія Прищепа. Віце-чемпіонами Європи стали ще одна марафонка в спортивній ходьбі Аліна Цвілій, бігунка на 400 метрів із бар’єрами Анна Рижикова і стрибунка в довжину Марина Бех. А бронзових медалей удостоєні Ольга Ляхова, яка фінішувала третьою у вирішальному забігу на 800 метрів, і стрибун у довжину Сергій Никифоров.

На фото: Наталія СТРЕБКОВА під час чемпіонату Європи в Берліні.

Фото з архіву Олександра СТЕПАНЮКА

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини