Вільне життя

Наталія Стребкова — у фіналі

За хвилину до третьої пополудні, дочекавшись таки підсумків попередніх забігів чемпіонату Європи з легкої атлетики в естафеті 4 по 400 метрів серед жінок, прихильники «королеви спорту» вкотре змушені були констатувати: українські бігуни аж ніяк не є фаворитами змагань, які вперше проходять під егідою об’єднаного чемпіонату Європи з літніх видів спорту. І в цій дисципліні, в якій не раз і не два раніше домагалися гучних успіхів, співвітчизники теж не потрапили до фіналу. 

Зате не можемо не порадіти за майстра спорту міжнародного класу Наталію Стребкову, яка нині разом зі своїм чоловіком Іваном Стребковим удосконалює майстерність у Тернопільській обласній школі вищої спортивної майстерності. Десь за півтори години до естафетних стартів у бігу на одне коло срібна призерка торішнього молодіжного чемпіонату Європи в бігу на 3000 метрів із перешкодами гідно постояла за честь нашої держави в нинішній своїй профільній дисципліні. В першому з двох кваліфікаційних забігів стипль-чезу Наталія за найкращими результатами сезону аж ніяк не була серед лідерів. Однак це аж ніяк не завадило підопічній киянина, заслуженого тренера України Ігоря Сташка і тернопільського спеціаліста Олександра Степанюка виконати, щонайменше, завдання-мінімум.

Аби потрапити фіналу, необхідно було або фінішувати серед п’яти найкращих у своєму забігу, або потрапити до п’ятірки найкращих за часом серед тих, хто напряму не здобув омріяну путівку. І Наталія Стребкова бажаного домоглася. Зумівши чи не з перших метрів не відстати від квінтету лідерів, утратила шанс випередити когось із головних конкурентів хіба на останній ямі з водою, де трохи збилася зі звичного ритму бігу.

Утім ця обставина не стала на заваді. Максимум зусиль на фініші й електронний хронометр зафіксував у шостої в цьому забігу атлетки нове особисте досягнення, а, заодно, і новий рекорд Тернопільської області — 9 хвилин 37,28 секунди. Залишалося хіба дочекатися підсумків другого забігу, в якому зазвичай стартують ще сильніші. Тривожні для Наталії миті, адже його переможниця показала абсолютно кращий сьогодні результат, за хвилину-другу змінилися радісними і позитивними емоціями. Серед п’яти тих, хто виборов право виступити у фіналі за часом, вона четверта.

Лауреати цьогорічного чемпіонату Європи з легкої атлетики в бігу на 3000 метрів із перешкодами серед жінок визначаться в завершальний день змагань — у неділю, 12 серпня. На сьогодні ж, 10 серпня, в активі збірної України три нагороди. В спортивній ходьбі на 50 кілометрів чемпіоном Європи став Мар’ян Закальницький, віце-чемпіонкою — Аліна Цвілій. А в стрибках у довжину «бронзу» завоював Сергій Никифоров.

На фото: Наталія СТРЕБКОВА.

Фото з вільних джерел  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини