Вільне життя

Не підведіть, ветерани! А нових талантів у нас усе менше і менше

Сьогодні, 22 серпня, в чеському Новому Місті розпочинається чемпіонат світу з літнього біатлону. За три змагальні дні близько двох з половиною сотень учасників із 28-ми країн визначать лауреатів у трьох дисциплінах: змішаній естафеті, спринті і гонці переслідування на лижеролерах. 

Вихованців тернопільської школи стріляючих лижників у складі національної команди ніби знову не бракує. За честь дорослої збірної постараються якнайкраще постояти Марія Кручова, Анастасія Меркушина, олімпійська чемпіонка, нині мешканка столиці, Олена Підгрушна, яка, нагадаю, і далі очолює тернопільський обласний осередок НОК України. А також — капітан дорослої чоловічої збірної Дмитро Підручний, колишній вихованець Тернопільської ОДЮСШ із біатлону Тарас Лесюк, якого уславлений тренер Ігор Починок свого часу відшукав в Івано-Франківській області, і резервний атлет національної команди, вихованець тернопільських ФСТ «Колос» і «Динамо», ще один підопічний мами Анастасії Меркушиної, заслуженого тренера України Ірини Меркушиної Віталій Труш. Та ще в юніорській збірній, до складу якої увійшли дванадцять олімпійських надій, спробує скористатися шансом успішно виступити на офіційних міжнародних стартах Руслан Бригадир.

Утім чи не 50-ти відсоткове представництво в складі національної команди аж ніяк не свідчить про відсутність проблем саме в тернопільському біатлоні. Гляньте, для прикладу, на підсумки двох попередніх всеукраїнських стартів, проведених наприкінці минулого і на початку цього тижня. Під час змагань у Тростянці, а, двома днями пізніше, в Сумах,  вихованці «найкращої» в Україні, на думку керівника Тернопільської обласної комунальної ДЮСШ із зимових видів спорту Володимира Приймака, спортивного навчального закладу спромоглися завоювати аж… одну «бронзу» Олександри Усенко в суперечці дівчат середнього віку в гонці переслідування. А чого ж дивуватися, коли в «найкращій», знову ж таки повторюся, вітчизняній ДЮСШ чи не відразу після її відкриття взяли курс на здобуття залікових балів з очками в геть не конкурентноздатних на міжнародній арені і, до того ж, не надто популярних в Україні стрибках і двоєборстві, або ж у санному спорті. Але аж ніяк, виникає думка, не в біатлоні, затрати на який потребують куди більших коштів. Дійшло вже до того, що підопічна Василя Кирилюка та Ірини Меркушиної стала єдиною біатлоністкою, яка захищала честь нашого краю під час згаданих змагань на Сумщині.

Тому нинішнє покоління юних стріляючих лижників, на відміну від попередників, усе рідше піднімається на п’єдестали пошани навіть всеукраїнських стартів. Після проведеної місцевою владою «реформи» фізкультурної галузі на потреби тернопільських біатлоністів відверто «наплювали». Хоча вживати лапки стосовно останнього слова, як на думку автора цих рядків, мабуть, уже і не варто.

На фото: Марія КРУЧОВА і Олена ПІДГРУШНА (четверта і п’ята зліва) під час літніх зборів жіночої збірної України; сповнені честолюних планів і Дмитро ПІДРУЧНИЙ (у центрі) із Тарасом ЛЕСЮКОМ і Віталієм ТРУШЕМ.

Фото із сайту Федерації біатлону України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини