Вільне життя

Перший об’єднаний чемпіонат Європи

Із 2 по 12 серпня у шотландському Глазго і столиці Німеччини Берліні проходить перший об’єднаний чемпіонат Європи з літніх видів спорту. Протягом цих півторатижневих комплексних стартів визначаться лауреати чемпіонатів Європи з легкої атлетики, водних видів спорту, спортивної гімнастики, велоспорту, академічного веслування, тріатлону і гольфу. 

Після семи змагальних днів об’єднана збірна України вже встигла завоювати шість золотих медалей. У плаванні на 400 метрів не було рівних Михайлові Романчуку. А на дистанції 50 метрів батерфляєм — нинішньому лідерові вітчизняних плавців Андрієві Говорову. Їх підтримали і стрибуни у воду Олег Колодій із Софією Лискун — перше місце в міксті.

У перегонах на велотреку відзначився Роман Гладиш — виграв скретч на п’ятнадцять кілометрів. А збірна України з артистичного плавання (так віднедавна називається синхронне плавання) стала найкращою в довільній програмі.

Минулого ж вівторка прийшло свято і на вулицю представників «королеви спорту». За неймовірної спеки глядачі, яких чимало зібралося на берлінських вулицях, не могли натішитися тріумфом українських майстрів спортивної ходьби. На дистанції 50 кілометрів 23-річний уродженець Верхні Калуського району Івано-Франківської області Мар’ян Закальницький, який нині тренується під керівництвом відомих столичних спеціалістів Ірини та Олександра Шевченків, здійснив справді спортивний подвиг, завоювавши для України перше європейське «золото» в цій дисципліні. Причому в боротьбі за чемпіонський титул випередив не кого будь, а олімпійського чемпіона, словака Матея Тота. І присвятив свій тріумф мамі, яка саме того дня відзначала день народження. А декількома хвилинами пізніше надзвичайно порадувала і Аліна Цвілій із Київщини, фінішувавши другою в суперечці жінок з новим національним рекордом.

Окрім «срібла» Аліни, в активі вітчизняних спортсменів ще дев’ять завойованих других місць і два — третіх. Тож у загальному заліку першого об’єднаного чемпіонату Європи з літніх видів спорту збірна України на вчорашній день посідала шосте місце.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини