Вільне життя

Чи буде пільга?

Тернопільська ОДПІ інформує: відповідно до пункту 287.2 статті 287 Податкового кодексу України облік фізичних осіб — платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. 

Платник податків має право користуватися податковими пільгами за наявності підстав, установлених Податковим кодексом. Відповідно до пункту 30.2 статті 30 підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їхньої діяльності, об’єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.

Водночас податкові пільги, не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодовані з бюджету (пункт 30.4 статті 30).

Від сплати земельного податку звільняються:

— фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18-ти років;

— пенсіонери (за віком);

— ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

— фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (пункт 281.1 статті 281).

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання в межах граничних норм, встановлених у пункті 281.2 статті 281. Якщо право на пільгу виникає в платника протягом року, то він звільняється від сплати податку, починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому воно виникло.

Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 статті 281, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву в довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано заяву.

Також платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

— розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

— права на користування пільгою із сплати податку;

— розміру ставки податку;

— нарахованої суми податку.

Детальніше — в Центрі обслуговування платників за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька,1. Телефони для довідок: 43-46-10, 43-46-46.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини