Вільне життя

Швидше б відчути смак перемоги

Через два з половиною роки майстрівський футбол таки повернувся на Тернопільський міський стадіон. Чотири з половиною тисячі глядачів, які, повірте, з нетерпінням очікували цієї події, минулої суботи, на жаль, залишали трибуни розчарованими. 

І річ навіть не в тому, що гравці тернопільської «Ниви», які в другому турі нового чемпіонату України серед команд групи «А» другої ліги приймали чернівецьку «Буковину», поступилися з рахунком 0:2. Без поразок у футболі, як відомо, не буває і перемог. Прихильники жовто-зелених, які навіть у найбільш скрутні для команди часи залишалися їй вірними, на власні, так би мовити, очі, переконалися: невдачі весняної частини попередньої першості були аж ніяк не випадковими.

Аби в цьому пересвідчитися, вистачило і двобою з молодіжним за віком колективом із сусіднього обласного центру, який ось уже скільки років тішиться хіба тим, що грає в лізі майстрів, і максимальних завдань апріорі перед собою не ставить. До середини першого тайму, коли було відкрито рахунок, одинадцятеро підопічних нового головного тренера Віталія Шумського не тільки продемонстрували повну розбалансованість в організації наступальних дій, а й невміння (чи нездатність) грати з максимальною самовіддачею при захисті власних воріт.

Після розіграшу гостями штрафного наприкінці 24-ї хвилини, скажімо, їхньому фланговому півзахисникові Романові Кузіву ніхто з оборонців господарів не завадив не тільки першим встигнути на перехоплення вибитого за межі штрафного майданчика м’яча, а й вийти на оперативний простір і метрів із 17—18-ти влучно пробити в правий від голкіпера Максима Механіва кут воріт. Окремої «похвали» після цього епізоду заслуговує нападник «Ниви» Олексій Литовченко. До останньої миті спостерігав за моментом як глядач. Отож і дочекався, що саме в нього суперник відібрав шкіряну кулю і приніс успіх своїй команді.

Утім Віталій Шумський на післяматчевій прес-конференції таки віднайшов і втішні моменти в діях своєї команди. Залишившись ще наприкінці першого тайму в чисельній меншості, його підопічні після відпочинку заграли набагато активніше, кілька разів мали нагоду відновити рівновагу. Що далі, так би мовити, то важче. Біда ж бо сама не прийшла, а винятково через нерозважливі (уникну більш різких епітетів) дії капітана команди Костянтина Пікуля, який, ударивши суперника, підвів партнерів. Та ще й, на додачу, через кілька секунд після вилучення серйозно травмував руку, спересердя розбивши шибу вхідних дверей до підтрибунного приміщення.

Зрештою наставник тернопільської команди оптимізму не втрачає. Аби виправити становище, переконаний, варто взяти приклад хоча би з тієї ж чернівецької «Буковини». Протягом минулого сезону там дали можливість набутися досвіду молодим виконавцям. І ті вже нині демонструють доволі комбінаційний футбол. Однак і без негайного підсилення колективу хоча би одним досвідченим захисником і нападником не обійтися. А щоб повернути підопічним упевненість у власних силах, планує всередині цього тижня провести ще одну товариську гру з одним з аматорських колективів краю…

Інші результати другого туру: «Черкащина» — «Нива» В. — 1:0, «Верес» — «Полісся» — 0:1, «Чайка» — «Калуш» — 0:0, «Поділля» — «Минай» — 0:2.

У неділю, 5 серпня, «Нива» зіграє виїзний матч третього туру з «Калушем».

Фото із сайту ФК «Нива»

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини