Вільне життя

Ще років зо два, і про досягнення тернопільських біатлоністів навіть не згадуватимуть

Підсумки юніорського чемпіонату України з літнього біатлону, який на початку серпня відбувся на навчально-спортивній базі «Тисовець» поблизу Сколе Львівської області, дали об’єктивну оцінку «реформам» галузі фізичної культури і спорту, що їх «натхненно» втілює в життя місцева влада Тернопільщини. Дві бронзові медалі 21-річного Руслана Бригадира — усе, чим ще можемо похвалитися. 

І справа навіть не в тому, що біатлоністи з інших областей нашої держави були значно конкурентоздатнішими за наших земляків. Із не менш талановитих їхніх ровесників з ліквідованої два роки тому Тернопільської спеціалізованої ОДЮСШ із біатлону фізкультурно-спортивного товариства «Колос», здатних на рівних кинути їм виклик, хіба один з братів-близнюків Руслан Бригадир і залишився. Саме тому і щирі вітання уродженцеві Лановеччини, який, на відміну від брата Романа, інших талановитих спортсменів цього покоління, таки знайшов у собі мужність пережити «часи перемін». Хоча в стартовому спринті на лижеролерах, допустивши на двох вогневих рубежах три промахи, і поступився 54-ма секундами бронзовому призерові, у відчай і не подумав упадати. І вже наступного дня в гонці переслідування, а пізніше — і в гонці з масового старту став одним з головних претендентів на перемогу.

Важче, без сумніву, було в персьюіті. Гандикап, наданий суперникам у стартових перегонах, зобов’язував підопічного старійшини тренерського цеху Івана Стецюка і Назара Бурика застосувати хіба два тактично можливі ходи. Або відразу стрімголов кинутися наздоганяти суперників, або, розважливо розпочавши гонку, очікувати на їхні помилки. Ці теоретично можливі стратегічні плани, як засвідчили перипетії боротьби, десь удалося гармонійно поєднати. Срібного призера спринту  Владислава Кошовця з Чернігівщини з допомогою кращої на одне влучання стрільби на чотирьох вогневих рубежах удалося випередити. Натомість Євгенові Івченку із Сумщини, який у спринті якраз і фінішував третім, ніщо не завадило не тільки фінішувати попереду Руслана Бригадира, а й навіть скласти надзвичайно гостру конкуренцію тріумфаторові двох стартових перегонів, чернігівському біатлоністові Сергієві Теленю.

А вже у мас-старті найсильніші юніори об’єктивно мали рівні умови на старті. Не пощастило цього разу новоспеченому дворазовому чемпіонові України, який у контактній боротьбі фінішував тільки шостим. Натомість три інші фаворити знову самовіддано боролися за перемогу. Стріляючий лижник із Сумщини Євген Івченко переміг, навіть допустивши на один промах більше за конкурентів. Відставши на дев’ять секунд, другим фінішував Владислав Кошовець із Чернігівщини. А Руслан Бригадир, перетнувши фінішну стрічку на 27,5 секунди пізніше, вдруге удостоївся бронзової медалі.

Інші ж тернопільські стріляючі лижники, здається, об’єктивно не мали шансів піднятися на п’єдестал. Хоча би тому, що відчутно молодші — років на три, а то й п’ять. Утім локальні завдання, поставлені тренерами, вже згаданими Іваном Стецюком і Назаром Буриком, а також Іриною Меркушиною, Василем Кирилюком, Ігорем Починком, намагалися виконати. До двадцятки кращих у спринті потрапили, скажімо, земляк Руслана Бригадира Давид Драбик і Олександра Усенко із Шумська. А в гонці переслідування, окрім них, зміг покращити свій результат, хоча і не набагато, ще й земляк останньої, племінник відомої тернопільської біатлоністки Світлани Крикончук Юрій.

Чи не протягом усіх років незалежності наші земляки традиційно вели боротьбу за нагороди в естафетах. Однак уже згадана «реформа», яка змусила переважну більшість талантів цієї вікової групи залишити спорт ще в юніорському віці, аж ніяк не посприяла конкурентоздатності тернопільської команди. Окрім головних суперників із Чернігівської і Сумської областей, наш змішаний квартет у складі Олександри Усенко, Олександри Медоєвої, Давида Драбика і Руслана Бригадира (троє, як ви зрозуміли, належать до молодшої вікової групи) зуміли випередити ще й харків’яни, кияни і четверта команда Сумщини.

Утім сподіватимемося, звісно, на краще. До цього автора матеріалу закликав і брат Руслана Бригадира Роман. Сам він, як запевнив, лижі ще не збирається зачохлювати. І в новому сезоні постарається скласти конкуренцію як дворазовому бронзовому призерові чемпіонату України з літнього біатлону, так й іншим найсильнішим юніорам країни.

На фото: дворазовий бронзовий призер юніорського чемпіонату України з літнього біатлону Руслан БРИГАДИР.

Фото із сайту Федерації біатлону України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини