Вільне життя

Є нюанси

Інформація від Тернопільської ОДПІ. Відповідно до другої статті Закону України «Про відпустки» (із змінами і доповненнями) громадяни України, які незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, мають право на відпустки. 

Статтею 4 згаданого Закону передбачені такі види відпусток: щорічна, додаткова в зв’язку з навчанням, творча, соціальна. Остання надається в зв’язку з вагітністю та пологами, доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку, в зв’язку з усиновленням дитини. А також тим працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А першої групи. Згідно із законодавством передбачені також відпустки без збереження заробітної плати.

Відповідно ж до частини п’ятої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (із змінами і доповненнями) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для платників, зазначених у статті 4, встановлюється в розмірі 22-х відсотків до визначеної статтею 7 бази нарахування єдиного внеску. Якщо ж база нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, його сума розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

Згідно ж із пунктом 9 розділу ІІІ інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року за номером 449, умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника в трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством.

Суми оплати відпустки відносяться до місяця, за який вони нараховані. Якщо після виходу з відпустки загальна сума нарахованої заробітної плати та оплати частини відпустки, яка припадає на поточний місяць, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску за цей місяць розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

Тобто, найманим працівникам за основним місцем роботи, які після виходу з будь-якої відпустки (окрім тієї, що надається без збереження заробітної плати) відпрацювали неповний місяць, в якому загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як уже згаданий добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску в розмірі 22-х відсотків.

Детальніше — в Центрі обслуговування платників за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька,1. Телефон для довідок — 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини