Вільне життя

Читали?

ПЕРШЕ СТОРІЧЧЯ відзначила Українська православна церква США. На хресний хід із цієї та з нагоди 1030-ліття хрещення Київської Русі-України зібралося понад тисячу парафіян і близько ста священнослужителів. УПЦ США народилася в той час, коли радянська влада в Україні почала кампанію знищення церкви. Пожертвами парафіян церква, очолювана митрополитом Мстиславом, купила в штаті Нью-Джерсі неподалік Нью-Йорка 24 гектари землі. Так народилася митрополія. Нині на цій території розташовані церква-меморіал Святого Андрія, український цвинтар, український православний культурний центр, семінарія Святої Софії, де на повній стипендії навчаються і семінаристи з України.

* * *

ГУБИТЬ ЛЮДЕЙ НЕ ВОДА… Згідно із всесвітнім рейтингом здоров’я, наша держава — чотирнадцята із 183 країн світу за кількістю смертей, спричинених уживанням алкогольних напоїв. Пересічний наш житель випиває на рік 7,5 літра горілки, 60 літрів пива і сім літрів вина. Утім експерти відзначають тенденцію до зменшення споживання алкогольних напоїв, результатом чого є скорочення смертності від них. Цікаво, що більше від нас умирають від випивки фіни, монголи, молдавани та поляки.

* * *

МАЮТЬ СИДІТИ? На думку відомого політичного діяча, Героя України Степана Хмари, «нам так «щастило» з владою, що «кожного Президента є за що посадити». Окрім Ющенка, якому нічого інкримінувати. «Всі решта — Кравчук, Кучма, Янукович, Порошенко — мають сидіти в тюрмі», — вважає Степан Хмара, політв’язень і народний депутат трьох скликань. Він навіть створив Народний трибунал як альтернативу Антикорупційному суду. Цією ініціативою прагне стимулювати активність громадського суспільства, бо «дуже небезпечна сонливість», яка нині в ньому панує.

* * *

ЩОБ НЕ КОРТІЛО БРЕХАТИ. Священнослужителя Києво-Печерської лаври Серафима Никитюка суд визнав винним у недекларуванні 52,7 тисячі доларів під час перетину українсько-російського кордону. Інцидент стався наприкінці лютого 2018 року на Сумській митниці. Священик у декларації вказав, що має із собою 70 євро. Крім того, під час усного опитування він також повідомив, що ні валюти, крім задекларованої, ні інших предметів, які б підлягали обов’язковому декларуванню, він через митний кордон не перевозить. Суд конфіскував у дохід держави 52700 доларів США, які священик намагався таємно вивезти в Росію, та наклав на нього штраф у розмірі ста відсотків незадекларованих коштів за порушення Митного кодексу. Апеляційний суд священик програв.

* * *

І НЕМА НА ТО РАДИ. Настоятель скандального храму біля Десятинної церкви в Києві Гедеон (Харон) нещодавно став єпископом. Виступаючи з проповіддю в одному із храмів США, він висловив низку неоднозначних тез. Зокрема, княгиню Ольгу назвав «російською», хоча ні такої держави, ні такого народу за часів самої Ольги не існувало. Твердив, що в Україні «ведеться громадянська війна, люди гинуть з обох сторін, православні люди, русский народ». Новоспечений владика УПЦ(МП) заперечує існування української нації: «Ми не поділяємося на росіян, українців. Вони не братні народи, як багато хто вважає — це один народ». Гедеон не визнає і політичних кордонів між Україною та Росією, їхні території він вважає «загальною Великою Родіною». «Прошу ваших святих молитов за нашу Велику Родіну. Вона завжди Велика Родіна, де б людина не народилась: у Москві або в Сибіру, або в Петербурзі, або в Києві. Це все — простір православного великого слов’янського народу», — запевняв Гедеон американців.

* * *

БУЛА «АЗІРОВКА», ТЕПЕР — «АВАКОВКА». За прем’єрства Азарова анекдот про його «діалект» ходив: «Микола Янович може спілкуватися білоруською і російською. Причому одночасно». То була «азіровка», а тепер є «аваковка», яка не лише вуха ріже, а й очі муляє. Та якщо Азаров, хай і «калікувато», але говорив українською, то нинішній міністр внутрішніх справ Аваков вперто ігнорує законну вимогу послуговуватися на службі державною мовою. Йому навіть суди не указ. А як вам його привітання із Днем Нацполіції у Твіттері: «Вітаю з Днем Национальной полиции України!»? Добре, що хоч Україну російською не написав, зазначає «Високий Замок».

* * *

 «РОСІЙСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ — це гігантський монстр, який у нестямі переробляє на потерть мізки десятків мільйонів, а всередині себе перетворює на мерзотників десятки тисяч співробітників, які займаються обслуговуванням цього монстра… У Росії два десятки загальноросійських обов’язкових загальнодоступних телеканалів. І майже кожен із них може пишатися своїми власними генераторами ненависті, які, можливо, і поступаються соловйовим-кисельовим за об’ємом приголомшуваної аудиторії, однак анітрохи не слабші за концентрацією злості до навколишнього світу і ксенофобії». То свідчення московського публіциста Ігоря Яковенка.

За інформаціями видань RISU, «Cільські вісті», «Україна молода», «Високий Замок», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини