Сезон огірків — у розпалі. Скажімо, в Тернополі їх можна купити на будь-який смак і вибір. Та й ціни не дуже «кусаються». Але чи всім корисні огірки? Ось що вважають фахівці.
Позаяк цей овоч складається в основному з води, дехто вважає його непотрібним, «порожнім». Насправді ж зелений хрусткий огірок — чудовий засіб від поганого настрою й анемії. Його аромат і смак неодмінно асоціюються з теплим літом.
97 відсотків огірка становить вода, але ця рідина є живою й цілющою. Вона містить мінеральні солі, корисні для печінки, нирок і серця. Огірки — джерело вітамінів А, Е, РР і В, марганцю, молібдену, магнію, цинку, міді, калію, кальцію, фолієвої кислоти, натрію, заліза, фосфору, хлору, алюмінію, фтору, кобальту та йоду.
Як ложка дьогтю в бочці меду — аскорбатоксідаза, речовина, яка спроможна руйнувати вітамін С. Вона утворюється під час нарізання огірка при взаємодії з киснем, тому свіжий салат із цього овоча слід споживати відразу ж.
Завдяки низькокалорійності огірки незамінні в дієтичному харчуванні для втрати й підтримки ваги. Вони регулюють апетит, надовго насичують, стимулюють травлення.
Огірки допомагають засвоювати білкову їжу. Це хороший сечо-і жовчогінний та проносний засіб, який стане в пригоді при набряках і проблемах із кишечником. Завдяки вмісту клітковини сприяє виведенню з організму шлаків і зниженню рівня холестерину.
Споживання огірків є додатковою терапією при захворюваннях щитовидної залози. Цей овоч нейтралізує кислотні сполуки в організмі, що можуть заподіяти шкоду обмінним процесам і прискорити старіння клітин.
Огірки також широко використовують для косметичного догляду. Огіркова маска знімає набряки, відбілює шкіру, живить її вологою, допомагає позбутися пігментації, зміцнює корені волосся, усуває запалення та висипання.
Однак усім, хто має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, слід бути обережними із вживанням огірків, адже вони підвищують кислотність шлунка й можуть спровокувати біль та здуття живота.
Занадто ранні огірки небезпечні через вміст нітратів, якими їх щедро підгодовує виробник. Тож із них бажано зрізати шкірку, в якій концентруються шкідливі речовини.
Огірки маринують і квасять, тільки потрібно враховувати, що корисні речовини при цьому не зберігаються. Готують салати, солянки, окрошку, олів’є, вінегрет, роли й суші, а також десерти з цукром і медом.
Отже, смачного, але — обережно!
Підготувала Ольга ВОЛИНСЬКА.
Фото з вільних джерел