Вільне життя

Естафетне «золото» тернопільців

Позавчора в Чернігові завершився чемпіонат України з літнього біатлону. Минулої ж суботи, коли визначилися перші лауреати змагань, вельми порадували своїх уболівальників тернопільські стріляючі лижники. 

Надзвичайно оперативно про це повідомив телефоном заслужений працівник фізичної культури і спорту, заслужений тренер України Ігор Починок. З огляду на склади заявлених на змішану естафету квартетів, розповів засновник тернопільської школи біатлону, фахівці, до речі, наперед віддавали перевагу збірній Тернопільщини. Але прогнози в спорті загалом і в біатлоні зокрема, погодьтеся, справа невдячна. Нехай і очікувану перемогу ще потрібно було здобути. Передусім, зрозуміло, завдяки максимальним старанням усіх чотирьох атлетів.

І команда, як скаже пізніше один із тріумфаторів Віталій Труш, відпрацювала на «п’ять із плюсом». Усі самовіддано боролися на дистанції, продемонстрували вдалу стрільбу, не забігши на жодне штрафне коло. Заспівувачем стала Марія Кручова, яка намагається завжди самокритично аналізувати власні виступи. Після перельоту до столиці і мандрівки до Чернігова, вважає, рухалася по дистанції дещо важкувато. Та і стріляла (три використані на двох рубежах запасні патрони) не так влучно, як хотілося б. Однак повна сконцентрованість дозволила не підвести товаришів по команді.

Натомість Анастасія Меркушина, якій Марія передала естафету, власним виступом загалом задоволена. Після головного в цьому періоді навчально-тренувального збору втома, звісно, відчувалася. Можливо, через це дещо затрималася на першому вогневому рубежі, зробивши два додаткові постріли. Однак стан фізичної форми, як на цей час, цілком конкурентоздатний.

З оцінкою командного успіху Віталія Труша ви, шановні читачі, вже знайомі. Стосовно ж власного виступу на третьому етапі, то атлета порадувала вдала стрільба, особливо стоячи. Адже в естафетах на останньому рубежі в нього не завжди все виходить. На завершальному відрізку прагнув дещо збільшити відрив від конкурентів. Однак трохи швидше, ніж було необхідно, прискорився. Тому і довелося терпіти, аби зберегти сили на фінішний спурт.

Нарешті Дмитро Підручний, палко підтримуваний дружиною Ольгою і донькою Іриною, четвертий етап пробіг, як і належить лідерові чоловічої збірної області. На першому вогневому рубежі один раз схибив через власну помилку. А на другому вже серйозно заважав вітер. Тож, можливо, і добре, що обійшлося лише двома запасними патронами. Втім на завершальному відрізку дистанції вже економив сили, розуміючи, що має чималий відрив від найближчого з конкурентів. А ось перші два кола відпрацював практично на п’ятій «передачі». Власним ходом залишився задоволеним, не було жодних проблем і з лижеролерами. Ось чому і не дивно, що срібні призери з Київської області фінішували аж через одну хвилину і дев’ять секунд після чемпіонів.

Однак почивати на лаврах Анастасії Меркушиній і Дмитрові Підручному було ніколи. Адже вперше в історії літніх чемпіонатів організатори запланували шоу — гонку чемпіонів. Причому її початок призначили на післяобідню пору тієї ж суботи. Участь у схожих на традиційні Різдвяні старти в Німеччині перегонах узяла дюжина пар стріляючих лижників, сформованих як із нинішніх членів національної збірної України, так і з ветеранів вітчизняного біатлону. Впевнену перемогу в них здобули 40-річна багаторазова призерка чемпіонатів та етапів кубка світу Оксана Хвостенко і на десять років молодший за неї земляк із Чернігівщини, ще один із нинішніх лідерів національної збірної України Сергій Семенов.

А другими дісталися фінішу Анастасія Меркушина, підтримувана іншим ветераном, також призером чемпіонатів та етапів кубка світу, 34-річним Сергієм Седнєвим із Сумщини. Відставанням в одну хвилину і вісімнадцять секунд батько і наставник надії тернопільського біатлону Олег Меркушин попросив не перейматися. Перегони ці, не забудьте, більше показові, результат особливого значення не мав.

Підсумкове шосте місце в гонці переслідування чемпіонів виборов Дмитро Підручний, який виступав у парі з 19-річною Кристиною Дмитренко із Чернігівщини. Свою майстерність продемонструвала і мама Анастасії Меркушиної, заслужений тренер України Ірина Меркушина. Їй разом зі ще одним нинішнім збірником Артемом Примою аплодували не менше, аніж призерам. Адже саме цьому дуетові довелося задовольнитися останньою, дванадцятою позицією.

Стосовно ж успіхів наших земляків в індивідуальних дисциплінах, то Анастасія Меркушина виступила ще в спринті, де з двома промахами завоювала бронзову медаль, на 35,5 секунди відставши від чемпіонки Валентини Семеренко, яка стріляла влучно, і на 17,5 секунди — від натуралізованої українки з Білорусі Дарії Блашко, якій теж одного разу довелося заїхати на штрафне коло. Тож за швидкістю подолання дистанції всі три призерки бігли практично в «одні ноги».

Також у спринті Віталій Труш виборов четверте місце, Руслан Бригадир — одинадцяте. Разом вони виступили і в індивідуальній гонці переслідування. Десятим фінішував Руслан, відразу за ним — Віталій. А на позавчорашню завершальну гонку з масового старту заявився лише Руслан Бригадир. Знову виборов місце в десятці найкращих, посівши дев’яту позицію.

На фото: чемпіони України в змішаній естафеті Дмитро ПІДРУЧНИЙ, Віталій ТРУШ, Марія КРУЧОВА і Анастасія МЕРКУШИНА (зліва направо).

Фото із сайту Федерації біатлону України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини