Вільне життя

Журавля в небі знову не впіймали

Проведені минулої суботи в Луцьку поєдинки за Суперкубок України серед жіночих і чоловічих волейбольних команд знову не обійшлися без участі гравців тернопільської «Галичанки-ТНЕУ-Гадз». І знову результат протистояння підопічних Віктора Туркули з незаперечними фаворитками вітчизняного волейболу останніх, щонайменше, восьми років з южненського «Хіміка» виявився більш ніж прогнозованим — упевнена «суха» перемога конкуренток із рахунком 3:0. 

Зрештою ніхто з прихильників гри над сіткою іншого результату, без сумніву, не сподівався. Коли в міжсезоння команду з Одещини залишила лише одна волейболістка стартової шістки, Вікторові Туркулі разом із дружиною та асистентом на тренерській лаві Оленою вдруге за часів перебування біля керма «Галичанки» доводиться виводити «в майстри» юних вихованок тернопільського волейбольного клубу, покликаних замінити відразу чотирьох гравців «бронзового» складу.

Перша спроба, зауважте, стала куди продуктивнішою, аніж у попередника, нинішнього керманича «Хіміка» Андрія Романовича. В той час як останній після завоювання першого в історії команди чемпіонського титулу шість сезонів поспіль не міг завоювати медалі вітчизняної першості навіть за присутності в її лавах таких відомих волейболісток, як уже згадана Олена Туркула, а також Надія Кодола, Вікторія Дельрос, Катерина Дудник і Діана Карпець, які пізніше вирушили за трофеями до «Хіміка» чи в закордонні мандри, Віктор Туркула поповнив клубну скарбничку ще однією «бронзою» вже після завершення другого для себе чемпіонату.

І, схоже, не збирається й надалі впадати у відчай. Повернення до команди ліберо Вікторії Дельрос і зв’язуючої Ангеліни Мірчевої, укладення контракту із здібною нападницею Вікторією Ігнатовою, яка разом з Олександрою Міленко повинна забезпечити атакувальну міць команди до того, коли «стануть на крило» ще молодші за цих 19-річних волейболісток партнерки по команді, принаймні має на меті зробити «Галичанку» не слабшою за більшість інших колективів елітного дивізіону.

А під час першого в сезоні побачення з фаворитками тернопільських дівчат варто похвалити хіба за другий сет. Коли за рахунку 10:19 не на їхню користь тренерський штаб конкуренток дав шанс резервісткам, Олександра Міленко (усього набрала тринадцять очок) і Вікторія Ігнатова (вісім) миттю потурбувалися про те, аби відставання скоротилося до трьох пунктів — 19:22. Утім повернення на майданчик гравців стартової шістки допомогло суперницям уникнути сенсації зі знаком «мінус» — 25:12, 25:21, 25:9 по партіях на користь «Хіміка».

Після невдачі життя, звісно, не закінчується. У другому турі чемпіонату України серед жіночих команд суперліги, матчі якого призначені на 5—6 жовтня, на «Галичанку-ТНЕУ-Гадз» теж очікує серйозне випробування — виїзні зустрічі із хмельницьким «Новатором». На старті турніру, нагадаю, абсолютні дебютантки елітного дивізіону в Луцьку відібрали чотири очки з шести можливих у срібного призера попередньої першості «Волині».

На фото: волейболістки южненського «Хіміка» — володарки Суперкубка України.

Фото із сайту Федерації волейболу України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини