ПРОТИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ГОТУЮТЬ ПОЛІТИЧНІ РЕПРЕСІЇ

ПРОТИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ГОТУЮТЬ ПОЛІТИЧНІ РЕПРЕСІЇ

 На місцеві громади знову спишуть «проколи нагорі»

В УКРАЇНІ ПРОВОКУЮТЬ КОМУНАЛЬНУ КРИЗУ, ЩОБ ПОТІМ СПИСАТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ І РОЗПОЧАТИ ПРОТИ МІСЦЕВИХ КЕРІВНИКІВ ПОКАЗОВІ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ НІБИТО З МЕТОЮ «НАВЕДЕННЯ ПОРЯДКУ НА МІСЦЯХ».

 В очікуванні нових виборів

Уже за кілька днів закінчаться виборчі перегони до парламенту. Проте більшість «виборчих голосів» не змовкнуть, а продовжать голосно кричати про «проблеми народу». Кожен намагатиметься стати головним захисником народу. Президентська кампанія минулих місяців будувалася на протистоянні «старого» і «нового» президента. Однак, нова адміністрація не змогла виконати і третини обіцяного. Зокрема, найбільше згідно із соціологічним опитуванням, українці очікували від чинного президента зниження тарифів. Натомість «підігріте суспільство» отримало лише жарти та запевнення, що «ніхто і ніколи» такого не говорив, а якщо і говорив, то мав зовсім інше на увазі.

 Відтак, основною лінією парламентської кампанії стала класична схема «добрий цар» і «погані слуги», де «слугами» виступає «поганий парламент ». Уже сьогодні очевидно, що парламент суттєво оновиться. Більшу частину депутатів за партійними списками проведе партія «Слуга народу ». Але різких позитивних змін не буде. Зокрема, очікуваного зниження тарифів, бо на те немає економ ічних підстав. Відповідно, центральна влада, намагатиметься продовжити «перезавантаження», поки зберігається високий рейтинг чинного президента. Поки народу подобаються «театральне звільнення» чиновників. Тому вже сьогодні відкрито говорять про місцеві вибори. Очевидно, що новою виборчою технолог ією стане «добрий цар» проти «недопрацювань на місцях». Такими методами колись діяв тиран Сталін. Спочатку він боровся з «прогнилим» оточенням, а потім із «саботажем на місцях». А страждали від цього прості люди. І ті, хто вірив «вождю», і ті, хто йому не вірив та поїхав у сибірські табори.

Порушуйте, а ми вас покараємо

Міну уповільненої дії, яка стане основою політичних репресій проти місцевого самоврядування, заклав учасник виборчих перегонів і чинний прем’єр Володимир Гройсман. Глава уряду основою своєї виборчої кампанії зробив «зниження тарифів», яке його ж міністри, зокрема, віце-прем’єр міністр Степан Кубів, віце-прем’єр міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко та міністерка фінансів Оксана Маркарова розкритикували. Внаслідок подібного адміністративного регулювання Україна може залишитися без міжнародної фінансової допомоги, вважають вони.

Відтак, зупиняться усі програми з впровадження енергоефективності, які можуть дати реальну економію і забезпечити доступні тарифи. Тернополю попри труднощі вдавалося зберегти тепло в оселях. Нове ж рішення уряду за висновками Асоціації міст України вимиває з місцевих бюджетів близько 26 млрд грн. Це кошти, які могли б піти на дороги, оновлення ЖКГ, але їх змушені будуть витрачати на оплату газу підприємствам, що належать українським олігархам. Нове урядове рішення фактично ставлять громади на межу виживання. Про це говорить сам міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Крім того, місцеве самоврядування змушують йти проти закону. Ст. 142 Конституції України передбачає обов’язок держави компенсувати витрати органів місцевого самоврядування. Коли уряд підвищує тариф на електроенергію або газ, він мав би відшкодувати різницю комунальному виробнику тепла, який утримує низький тариф для населення, але платить вищу ціну за електрику чи газ. Те ж саме передбача є Закон України «Про ціни та ціноутворення ». Натомість закон «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає відповідальність вибраних голів ОТГ, міст та селищ за економічно обгрунтовані рішення. Тобто, голова відповідає, щоб громада не брала на себе зобов’язань, які не може оплатити. Таким чином, урядове рішення створю є юридичні передумови для політичних переслідувань тисяч місцевих голів. З одного боку громади ставлять в умови, коли змушені відмовитися від розвитку і платити тільки за дорогий газ. З іншого — за всі негаразди, такі як погані дороги, відсутність інфраструктури, садочків, шкіл, якісного транспорту «повісять на них». Кабмін Гройсмана діє за принципом: «Ми змусимо вас порушити закон, а тоді покараємо публічно».

Українців роблять залежними

Українців прагнуть зробити рабами. Спочатку створять умови для різкого погіршення умов життя, бо в теперішній ситуації є два варіанти.

Перший: коли до зими ми можемо залишитися взагалі без тепла.

 Другий: коли міста перестають розвиватися, ремонтувати дороги, вкладати в інфраструктуру, а більшу частину коштів вкладають у тарифи.

В обидвох випадках ми отримаємо невдоволення людей. І нами так само спробують маніпулювати через телеканали, які сьогодні активно скуповують наближені до кума Путіна Медведчука особи. Гнів людей спочатку спробують спрямувати на місцеве самоврядування. Але з часом, очевидно, спрямують на уряд, парламент, президента. Такого соціального збурення Україна може не витримати. Є реальний ризик втратити державу. Проте є сподівання, що на рівні громади нам вдасться об’єднатися і зупинити не лише «реванш нагорі», а й спроби руйнування самоврядності, що є основою Української держави. Як не пафосно це звучить, але від підтримки громадою свого місцевого самоврядування у час політичних репресій залежить майбутнє України.

Артем МІЩЕНКО.