Видача готівки здавальникам сільськогосподарської продукції

Видача готівки здавальникам сільськогосподарської продукції

Згідно із підпунктом 11 пункту 3 розділу I Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року за номером 148, касові документи — це документи (касові ордери та відомості на виплату готівки, розрахункові документи, квитанції програмно-технічних комплексів самообслуговування, відомості закупівлі сільськогосподарської продукції, інші прибуткові та видаткові касові документи), за допомогою яких, відповідно до законодавства України, оформляються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами (додаток 3 до згаданого положення) або видатковими відомостями (додаток 1 до положення). Документи на видачу готівки підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. До видаткових ордерів додаються заяви на видачу готівки, розрахунки.

Підприємства, що займаються закупівлею товарів сільськогосподарської продукції, проведення розрахунків за які не врегульовано законодавством України, здійснюють видачу готівки здавальникам такої сільськогосподарської продукції за відомостями, в яких зазначаються прізвища здавальників, їх адреси, обсяги зданої продукції і сума виплаченої готівки, що підписуються здавальником (пункт 26 розділу ІІІ положення).

Фото сектору комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області