Благодійна допомога у складі доходу юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи

Благодійна допомога у складі доходу юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи

Основні засади благодійної діяльності в Україні регламентуються Законом України від 5 липня 2012 року за номером 5073-VI «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Благодійною пожертвою визнається безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності, відповідно до згаданого Закону (частина перша статті 6).

Отримувачами (бенефіціарами) благодійної допомоги можуть виступати, зокрема, будь-які юридичні особи, що одержують допомогу для досягнення цілей, визначених Законом за номером 5073.

Згідно з пунктом 291.2 статті 291 Податкового кодексу України (ПКУ) спрощена система оподаткування, обліку та звітності — особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Зокрема, юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо вона відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному главою 1 розділу XIV ПКУ.

Тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV ПКУ застосовуються з урахуванням особливостей визначених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Так, відповідно до підпункту 9.4. пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені цим пунктом, встановлюється у розмірі 2 відсотків доходу, визначеного у відповідності до статті 292 ПКУ.

Доходом платника єдиного податку — юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 ПКУ.

Пунктом 292.11 статті 292 ПКУ визначено суми коштів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку.

Суми коштів, у вигляді благодійної допомоги, отриманої платником єдиного податку третьої групи не віднесено до переліку коштів, які не включаються до складу доходу платників єдиного податку.

Таким чином, сума отриманої благодійної допомоги включається до складу доходу юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи (у тому числі, який використовує особливості оподаткування на період дії воєнного стану в Україні).

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області