Оплата праці — під пильним наглядом податківців

Оплата праці — під пильним наглядом податківців

Інформація головного управління ДПС у Тернопільській області. Контроль за додержанням суб’єктами господарювання чинного законодавства про оплату праці — під пильним наглядом його фахівців.

Так, з початку цього року із керівниками 85-ти підприємств, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати та податкових платежів, провели роз’яснювальну роботу. Після чого 81 боржник виплатив понад 16 мільйонів гривень заборгованої заробітної плати. Відтак до бюджету додатково надійшло 3,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 3,9 мільйона єдиного внеску.

Відомо, що податок на доходи — основний бюджетоформуючий платіж місцевих бюджетів. Тому до контролю за додержанням законодавства про оплату праці залучаються органи місцевого самоврядування. Для цього створюються спільні комісії. З початку року вони провели роз’яснювальну роботу з керівниками 123-х підприємств, на яких заробітна плата виплачувалася в мінімальному чи нижче розмірі. Результатом стало підвищення рівня виплати заробітної плати 110 з них. Тож додаткові надходження до бюджетів склали 3,6 мільйона гривень, з яких 1,7 мільйона податку на доходи фізичних осіб та 1,9 мільйона єдиного внеску.

Доцільність підвищення оплати праці роз’яснили представникам 652-х підприємств та організацій області. Відтак 597 із них підвищили рівень виплати заробітної плати. Тож бюджети отримали 12,4 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 11,6 мільйона єдиного внеску.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області