Відображення в додатку 4 до декларації акцизного податку операцій, що оподатковуються за нульовою ставкою під час війни

Відображення в додатку 4 до декларації акцизного податку операцій, що оподатковуються за нульовою ставкою під час війни

Форма декларації акцизного податку, порядок її заповнення та подання затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року за номером 14. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Відповідно до норм згаданого порядку операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування чи оподатковуються за нульовою ставкою, відображаються у додатку 4 «Обороти, що звільняються від оподаткування, оподатковуються за нульовою або за зниженою ставкою» до декларації акцизного податку.

Зокрема, у графі 8 «Код пільги згідно з довідником податкових пільг» зазначається код пільги з акцизного податку згідно з довідником податкових пільг, що є втратами доходів бюджету.

Разом із цим, згідно з пунктом 14 розділу V порядку за номером 14 якщо платник податків вважає, що форма декларації збільшує або зменшує його податкові зобов’язання всупереч нормам Податкового кодексу України такий платник має право подати разом з декларацією додаток 10 «Зразок доповнення до декларації акцизного податку відповідно до пункту 46.4 статті 46 глави 2 розділу податкового кодексу України (ПКУ).

Отже, операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування чи оподатковуються за нульовою ставкою, відображаються у додатку 4 декларації та такі операції можуть бути відображені платником у додатку 10 до декларації у довільній формі за реквізитами додатка 4 до декларації.

Крім того, відповідно до пункту 30.6 статті 30 ПКУ суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом-платником податків.

Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

Податківці також зазначили, що Законом України від 21 вересня 2022 року за номером 2618-ІХ «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану» внесено зміни до пункту 41 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, якими змінено ставки акцизного податку на окремі види пального.

Платники акцизного податку — виробники пального, а також особи, які є платниками з реалізації пального та у яких виникає у вересні 2022 року обов’язок складати заявку на поповнення (коригування) залишку пального, декларують податкові зобов’язання з реалізації пального, зазначаючи окремими рядками обсяги з реалізації пального:

з першого по 29 вересня 2022 року (включно) — за нульовою ставкою податку, яка визначена пунктом 41 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення ПКУ,

з 30 вересня 2022 року — за ставками акцизного податку у розмірах, які визначені відповідно у пункті 41 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ.

При цьому, зазначається відповідний розмір ставки акцизного податку, зокрема, у графах:

12 додатку 1 «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку (крім операцій, визначених підпунктами 213.1.9, 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 ПКУ)»;

9 додатку 1 прим.1 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 ПКУ».

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області