Чи має право підприємець другої-третьої груп реалізовувати вироби з корисних копалин?

Чи має право підприємець другої-третьої груп реалізовувати вироби з корисних копалин?

Відповідно до підпункту 5 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України (ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку другої-третьої груп фізичні особи-підприємці, які здійснюють, видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

До переліку корисних копалин місцевого значення, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 12 грудня 1994 року за номером 827 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення», належать:

сировина для хімічних меліорантів ґрунтів (вапняк, гіпс, гажа, сапропель);

сировина для будівельного вапна та гіпсу (гіпс, вапняк, крейда);

сировина піщано-гравійна (пісок);

сировина цегельно-черепична (суглинок, супісок);

інші корисні копалини, що не включені до переліку корисних копалин загальнодержавного значення.

Отже, фізична особа-підприємець — платник єдиного податку другої-третьої груп має право здійснювати реалізацію корисних копалин місцевого значення у вигляді сировини. А також виготовляти та реалізовувати вироби з корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, з дотриманням вимог, встановлених статтею 291 ПКУ, а саме: у разі здійснення діяльності з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи-підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області